hamburger icon
close menu icon

W jaki sposob nauczyc sie jezykow obcych

Znajomość języków obcych jest coraz częściej pożądaną umiejętnością na świecie, w dzisiejszym świecie mamy znacznie więcej możliwości migracji pomiędzy krajami oraz poznawania nowych kultur. W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi fakt, że każdy członek rodziny mieszka i pracuje w innej części świata. Staliśmy się globalną wioską co sprawia że otwierają się przed nami nowe możliwości. Coraz częściej stajemy przed wymogiem nauki nowych języków obcych. Poznanie ich sprawi, że znacznie łatwiej będzie nam się odnaleźć w zmieniającej się rzeczywistości. W tym artykule opiszemy kilka sposobów na to abyście ułatwili sobie proces nauki nowego języka obcego.

 

1. Znajdź powód

 

Jako że nauka języka obcego oznacza setki godzin spędzonych na nauce to nie obejdzie się bez mocnej motywacji. Jeżeli chcemy nauczyć się nowych języków obcych to musimy znaleźć coś co będzie nas pchało do nieustannej pracy. Musimy w tym przypadku określić cel dla którego chcemy się uczyć. W większości przypadków będzie to związane z pracą, podróżowaniem, sytuacją rodzinną itp. Ważne aby cel, który będzie nam przyświecał był prosto i jasno określony. Musimy ustalić sobie jakiś realny czas wykonania tego zadania i poszczególne kroki prowadzące do niego. Jeżeli utworzymy cały plan działania w której kluczowym aspektem będzie motywacja dla naszego postępowania to o wiele trudniej będzie nam porzucić podjęte wyzwanie.

 

2. Słówka, słówka i jeszcze raz słówka

 

W pierwszej kolejności nauczmy się jak największej ilości słownictwa. Prawda jest taka że w większości języków poznanie około tysiąca słów pozwoli nam na normalną komunikację z innymi. Nawet jeżeli nasze zdania będą błędne w sensie lingwistycznym to zazwyczaj nasz rozmówca i tak zrozumie nasze intencje a przecież głównie o to chodzi w rozmowie. Nie przejmujmy się jeżeli nie znasz wszystkich odmian i czasów stosowanych w danym języku bo nawet jeśli będziemy mówili zdania typu “Kali zabić słoń” to i tak nasz przekaz będzie oczywisty. Z czasem mimowolnie zaczniemy uczyć się poprawności stylistycznej. Przyjdzie nam to tym łatwiej jeżeli nie będziemy musieli marnować czasu na szukanie tłumaczeń dla poszczególnych słów. Dlatego właśnie naukę każdego języka powinniśmy zaczynać od nauki słownictwa.

 

3. Muzyka i filmy

 

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że znacznie chętniej podchodzimy do zajęć, które sprawiają nam przyjemność. Warto zatem jak zawsze połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć słuchać muzyki oraz filmów w języku, którego chcemy się nauczyć. Nie przejmuj się że z początku nie do końca rozumiesz wszystko co usłyszysz. Wyniki przyjdą wraz z praktyką. Wiadomo, że rozumienie ze słuchu jest znacznie trudniejsze niż czytanie, dlatego jeżeli masz szczególne problemy ze zrozumieniem kontekstu to warto włączyć sobie napisy. Z czasem będziemy w stanie zrozumieć dany film lub piosenkę z samego słuchu.

 

4. Ustaw dany język jako domyślny w telefonie i komputerze

 

Każdy nieużywany mięsień zanika, jak mawiał klasyk. Natomiast każda nieużywana umiejętność z czasem jest zapomniana. Dlatego warto stale trenować korzystanie z danego języka obcego. Do tego celu możemy  wykorzystać telefony oraz komputery z których korzystamy na co dzień. Jeżeli ustawimy sobie domyślny język systemu na ten, którego się uczymy, zmusi to nas do mimowolnego korzystania z niego. Zawsze powinniśmy korzystać z tego typu rozwiązań, gdyż pozwala to na szybkie przyswojenie wiedzy małym kosztem. Z reguły wiemy już co oznaczają dane funkcje systemu nawet bez zastanawiania się nad opisami. Dlatego jeżeli zmienimy język systemu to od razu będziemy w stanie sprawdzić jak dana funkcjonalność nazywa się w języku obcym. Jeżeli nie wiemy w jaki sposób zmienić język systemu na naszym urządzeniu to możemy poszukać gotowych rozwiązań w internecie.

 

5. Rozmawiaj z ludźmi

 

Jest to chyba najszybszy sposób nauki języka obcego. Co prawda jeżeli nie będziemy mieli sposobności rozmowy ze specjalistami lub osobami z ojczystym językiem w którym chcemy się szkolić to może się okazać, że zdobędziemy wszystkie negatywne nawyki językowe naszego rozmówcy. Mimo to każda sposobność rozmowy w języku obcym, którego się uczymy jest błogosławieństwem. Nie przejmujmy się że z początku kiepsko nam idzie. Pamiętajmy że po to właśnie to robimy, żeby się nauczyć. Poza tym pamiętajmy, że nikt tak naprawdę nie mówi w pełni poprawnie nawet w swoim ojczystym języku, nie mówiąc nawet o języku obcym.

 

Podsumowując, potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniej motywacji, tony słownictwa oraz przede wszystkim doświadczenia. Wszystko inne przyjdzie z czasem. Pamiętajmy że nie od razu będziemy idealnie posługiwać się danym językiem i nie rezygnujmy z nauki. Mamy nadzieję że lektura tego artykułu pomoże wam w waszej drodze do poznania nowych języków obcych. Powodzenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda