hamburger icon
close menu icon

W co inwestowac male kwoty

Częstym pytaniem przed którym stają osoby, które zdołały zaoszczędzić nieco gotówki jest to w jaki sposób rozdysponować te pieniądze. Jako że z roku na rok inflacja w naszym kraju zwiększa się coraz bardziej to trzymanie pieniędzy na rachunku bankowym staje się wysoce nieopłacalne, gdyż z roku na rok wartość naszych oszczędności maleje. Dodatkowo bardziej przedsiębiorczy ludzie nie lubią trzymać kapitału w bezruchu. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić kilka pomysłów na zainwestowanie zgromadzonych oszczędności.

 

1. Szkolenia i książki

 

Pieniądze zdobywa się z połączenia naszej pracy, umiejętności i czasu za które ktoś jest w stanie nam zapłacić. Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać, że jeżeli nasza wiedza oraz umiejętności są większe to i nasze zarobki są proporcjonalnie wyższe. Dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności skupić się na rozwijaniu naszych kompetencji. Jeżeli mamy taką możliwość to zakup pakiet szkoleń lub książek branżowych. Przełoży się to na nasze możliwości generowania pieniędzy z pracy. Możemy także szkolić się w sektorach niezwiązanych ściśle z naszymi obowiązkami zawodowymi. W wielu sytuacjach poszerzanie wiedzy w danym zakresie może prowadzić do założenia biznesu w interesującym nas sektorze, jednak do tego najczęściej jest niezbędna wiedza w tym zakresie, którą możemy zdobyć za pomocą szkoleń. Wszelkie kursy językowe sprawdzą się znakomicie, niezależnie od sektora w którym pracujemy lub prowadzimy działalność, gdyż komunikowanie się w innych językach pozwala w znaczny sposób poszerzyć swoje horyzonty.

 

2. Sprzęt do pracy

 

W wielu przypadkach wiedza oraz umiejętności nie są jedynym czynnikiem warunkującym możliwość pracy w danym sektorze. Co z tego, że fotograf będzie miał świetną wiedzę teoretyczną, jeżeli nie będzie posiadał odpowiedniego aparatu, soczewek, statywów, oświetlenia i wszystkich pozostałych rzeczy potrzebnych do pracy. Sprzęt w takim przypadku jest elementem kluczowym do zarabiania jakichkolwiek pieniędzy. Dlatego powinniśmy inwestować w sprzęt. Potraktujmy to jako inwestycję w przyszłość, gdyż w większości przypadków zakupiony sprzęt zapracuje sam na siebie. Dodatkowo pamiętajmy, że dodatkowy sprzęt pozwoli zwiększyć komfort wykonywanych obowiązków co jednoznacznie przełoży się na nasze samopoczucie. 

 

3. Garaże na wynajem

 

Dla ludzi chcących bardziej inwestować w nieruchomości niż umiejętności lub sprzęt proponujemy zainteresować się inwestycją w garaże na wynajem. Garaż można kupić znacznie taniej niż jakiekolwiek mieszkanie, natomiast koszt wynajmu nie jest wcale taki mały i można śmiało uznać że jest on dostatecznie wysoki aby taka inwestycja miała sens ekonomiczny. Murowane garaże są uznawane za pełnoprawne nieruchomości. Takie garaże z całą pewnością postoją przez bardzo długi okres. Dodatkowo pamiętajmy, że garaż można w każdej chwili sprzedać i odzyskać zainwestowane pieniądze. Jedyny problem jaki może się pojawić to brak ekstrakcyjnych ofert na rynku wtórnym.

 

4. Własna strona lub sklep internetowy

 

Jeżeli prowadzimy lub chcemy prowadzić jakąkolwiek działalność to własna strona lub sklep internetowy jest w obecnych czasach rzeczą niezbędną. Świat żyje w internecie i rozpoznawalność marki przez klientów buduje się obecnie w głównej mierze właśnie w środowisku internetowym. Na internecie można znaleźć darmowe kreatory witryn internetowych, jednak osobiście polecamy zainteresować się ofertami specjalistów, którzy dostosują funkcjonalność na stronach i sklepach internetowych pod daną potrzebę. Pamiętajmy że strona lub sklep internetowy to spory wydatek jedynie na początku, natomiast później płacimy niewielkie pieniądze za utrzymanie witryny lub ewentualne zmiany. Sklepy internetowe zasługują na szczególną uwagę, gdyż zyskały one bardzo na znaczeniu w ostatnich latach. Coraz częściej skłaniamy się do kupowania produktów przez internet, doceniając to jak łatwo obecnie wygląda taka usługa.

 

5. Marketing internetowy

 

Trudno żebyśmy byli w stanie zarobić pieniądze na swojej aktywności, jeżeli nikt nie wie o naszym istnieniu. Jak to mówi przysłowie “reklama dźwignią handlu”. Zawsze powinniśmy postarać się o to, żeby być widocznym w internecie. Za zaoszczędzone pieniądze możemy promować nasze usługi za pomocą mediów społecznościowych lub pośrednio poprzez agencje reklamowe. Pamiętajmy jednak że marketing powinien być przemyślany i wyliczony na zysk. Nie ma potrzeby przepalać na darmo pieniędzy, które nie zwrócą nam się w postaci nowych klientów.

 

6. Delegowanie zadań

 

Przedsiębiorczość polega w głównej mierze na delegowaniu zadań. Każdy z nas ma jedynie 24 godziny do dyspozycji i nieważne jak bardzo będziemy się starali optymalizować nasze zadania to w pewnym momencie dojdziemy do limitu zadań, które możemy wykonać. Dlatego kolejnym punktem naszego rozwoju powinno być znalezienie osób, które mogą wykonać część naszych zadań za nas. Pamiętajmy, że dzięki temu będziemy w stanie zająć się rozwojem co przełoży się jednocześnie na nasze zarobki. Pamiętajmy, że nie oznacza to że musimy od razu zatrudniać pracownika na pełen etat. W wielu przypadkach bowiem wystarczy jedynie zwykła umowa o dzieło, zwłaszcza jeżeli zakres obowiązków obejmuje jedynie podstawowe i mało czasochłonne zadania. 

 

Podsumowując, nawet z niewielkim odłożonym kapitałem możemy być w stanie zrobić całkiem sporo. Wszystko zależy od naszego pomysłu na wykorzystanie tych pieniędzy. Najlepszymi pomysłami są te, które pozwolą nam na rozwój naszych zdolności zarobkowych, niezależnie od tego czy jesteśmy pracownikami lub czy posiadamy własną działalność gospodarczą. Dzięki temu że będziemy w stanie zarabiać więcej, w przyszłości będziemy zdolni do odłożenia większych sum pieniędzy a co w rezultacie prowadzi do bogactwa.

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda