hamburger icon
close menu icon

Sposoby na zarabianie dla młodych mam

Okres w którym zaczynamy naszą przygodę jako rodzice jest czasem bardzo specyficznym. Z jednej strony wychowywanie dzieci jest niesamowitym przeżyciem a z drugiej strony czas ten jest obarczony niezliczoną ilością trosk życia codziennego. W większości przypadków zdarza się że jest to okres w którym potrzeby związane z wychowywaniem nowego członka rodziny są bardzo kosztowne i sprawia że nasz budżet domowy staje się bardzo napięty. Dlatego właśnie może okazać się że będziemy zmuszeni do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodu tak aby nieco podreperować nasz stan majątkowy. Jednak opieka nad dziećmi i jednoczesna praca nie jest zadaniem prostym do wykonania. Dlatego właśnie w niniejszym artykule postaramy się podać kilka przykładów zajęć podczas których będziemy w stanie pogodzić obie te czynności. Zapraszamy do lektury artykułu. 

 

1. Opieka nad dziećmi 

 

Najprostszym sposobem na pogodzenie opieki nad dziećmi z wykonywaniem obowiązków w pracy jest podjęcie się tego samego zadania ale w większej ilości. Każdy młody rodzic zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach naprawdę trudno o dobrą opiekę nad dziećmi. Publiczne żłobki i przedszkola są zapełnione dziećmi i ciężko jest znaleźć nam jakieś wolne miejsca. Natomiast prywatne ośrodki z reguły są zbyt drogie a i tutaj zdarza się że brakuje miejsc. W takim przypadku warto odpowiedzieć na potrzeby rynku i zająć się opieką nad dziećmi. Jeżeli dobrze radzimy sobie z wychowywaniem własnych dzieci to będziemy idealnie nadawać się jako opiekunka dla kilku kolejnych. Warto popytać czy w okolicy ktoś nie potrzebuje dodatkowej pomocy przy dzieciach. W ten sposób jesteśmy w stanie zarobić dodatkowe pieniądze i jednocześnie zapewnić towarzystwo dla naszych pociech. A każda mama wychowująca dziecko wie jak ważne jest to w procesie rozwoju naszych pociech.

 

2. Gotowanie dla większej liczby osób

 

Podobnym pomysłem jak ten opisany w pierwszym punkcie jest pomysł z gotowaniem dla większej ilości osób. Zdarza się że wychowując dzieci jesteśmy skazani na gotowanie specyficznych potraw i przysmaków. Może warto byłoby zastanowić się czy nasze produkty kulinarne byłyby odpowiednie także dla innych. Pamiętajmy że w ten sposób oszczędzamy czas innych osób. Pamiętajmy że jako ludzie cenimy sobie wszystko co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowej pracy i nakładów czasowych. Szczególnie jeżeli jesteśmy zajęci pracą. Dla takich osób, przyjazna sąsiadka, która ugotuje im obiad za drobną opłatą może okazać się zbawieniem. Dodatkowym atutem jest fakt, że w przeciwieństwie do posiłków w restauracjach, tutaj gotujemy także dla siebie co sprawia że nasze posiłki będą smakowały o niebo lepiej niż te kupione w sieciówkach. 

 

3. Robienie na drutach

 

Chociaż szydełkowanie na drutach kojarzy nam się z starszymi babciami, które u schyłku swojego życia chcą czymś zająć swój czas to niekoniecznie musi tak być. Coraz częściej okazuje się że szydełkowanie może okazać się świetnym sposobem na dodatkowy zarobek. Zwłaszcza że produkty wykonane własnoręcznie zyskują w ostatnich latach na popularności. W internecie znajdziemy mnóstwo poradników w jaki sposób rozpocząć naszą przygodę z szydełkowaniem. Również dzięki internetowi w łatwy sposób będziemy w stanie sprzedawać nasze wyroby. Powinniśmy także ogłaszać nasze usługi na wszelakich forach dyskusyjnych na mediach społecznościowych typu Facebook. Może bowiem okazać się, że ludzie sami będą do nas pisać propozycje na wykonanie jakiegoś przedmiotu w formie prezentu. Zdecydowanie jest to coś czemu można poświęcić nieco uwagi, szczególnie w okolicach zimy.

 

4. Pisanie komentarzy produktów

 

W sieci powstaje coraz więcej sklepów internetowych, każdy z takich sklepów posiada bazę produktów. U większości klientów decyzja o zakupie konkretnego produktu związana jest ściśle z ilością i charakterem komentarzy o danym produkcie. Często klient, który podchodzi jest nastawiony negatywnie do zakupu w danym sklepie może zmienić swoją decyzje pod naporem pozytywnych recenzji użytkowników danego produktu. Dlatego sklepy internetowe coraz częściej wprowadzają taktykę płacenia za pisanie komentarzy pod swoimi produktami. Choć istnieje możliwość wykupienia komentarzy wystawianych przez automat to nigdy nie będą one wystarczająco dobre by zastąpić recenzje człowieka. Jeżeli chcemy się zabrać za pisanie komentarzy na zlecenie to warto abyśmy uświadomili sobie, że najważniejszym czynnikiem podczas pisania tego typu recenzji jest dobre zaznajomienie się z produktem danej firmy. Nie oznacza to jednak że koniecznie musimy posiadać ten produkt u siebie na półce. Wystarczy że przeczytamy nieco opisów oraz komentarzy innych ludzi. W ten sposób będziemy  w stanie pisać treściwe komentarze, które spodobają się zarówno klientowi jak i właścicielowi sklepu internetowego.

 

5. Prowadzenie social-mediów

 

Internet coraz bardziej zyskuje na wartości a sporą część tego internetu stanowią social-media takie jak np.: facebook, twitter czy instagram. Często jednak firmy nie decydują się na ten kanał promocji swojej działalności. Możemy wykonać prace za nich i rozpocząć prowadzenie strony firmowej w ich imieniu. Im lepiej będziemy znali się na danym serwisie tym więcej pieniędzy będziemy mogli uzyskać za prowadzenie danego fanpage’a. Nasza praca polega w tym sektorze głównie na dodawaniu nowych wpisów, ewentualne przygotowywanie prostych grafik oraz tekstów oraz kontakt z klientami. Jako że z roku na rok coraz więcej firm decyduje się zaistnieć w internecie, to zdecydowanie jest to kierunek w którym powinniśmy podążyć. 

 

6. Pisanie artykułów na zlecenie

 

Podobnie jak w przypadku pisania komentarzy pod produktami w sklepach internetowych, możemy też zająć się pisaniem artykułów na zlecenie. W sieci istnieje ogrom blogów na niemalże wszystkie możliwe tematy. Aby zacząć pisać artykuły powinniśmy zapoznać się z przedstawionym nam tematem a następnie poszukać odpowiedzi na pytania, które mogłyby się pojawić w głowie użytkownika czytającego dany artykuł. Nie jest to zadanie łatwe jednak jest to zdecydowanie coś co możemy wykonywać z domu, wykorzystując wolną chwilę pomiędzy sprzątaniem, gotowaniem i wychowywaniem dzieci.

 

7. Prowadzenie porad dla innych mam

 

Jest to coś co zdecydowanie możemy polecić innym. Jeżeli myślisz że masz duże doświadczenie w wychowywaniu dzieci to zdecydowanie warto podzielić się tą wiedzą z innymi. Na wszelakich forach znajdziesz tysiące osób, które mają problemy z rzeczami życia codziennego, które dla ciebie nie stanowią żadnego wyzwania, gdyż posiadasz odpowiednią wiedzę lub umiejętności. Wychowywanie dzieci nie jest zadaniem łatwym, dlatego ułatwiając to innym sprawiasz że społeczeństwo na tym zyskuje. Tylko w jaki sposób można na tym zarobić? Przede wszystkim musisz zacząć tworzyć odpowiedniej jakości treści. Stwórz stronę na facebooku, twitterze lub instagramie. Ewentualnie zamów projekt stworzenia strony internetowej typu blog. Z czasem zaczniesz zdobywać czytelników. Sprawi to że będziemy w stanie monetyzować naszą działalność poprzez artykuły sponsorowane, współpracę reklamowe lub wsparcie użytkowników.

 

Podsumowując, dodatkowa praca w sytuacji gdy wychowujemy dzieci oraz zajmujemy się domem nie jest łatwa do wykonania. Wymaga od nas dodatkowych nakładów na zrealizowanie wyczerpujących obowiązków. Jednak jak pokazaliśmy w tym artykule, jesteśmy w stanie zarobić nieco pieniędzy i podreperować nieco nasz budżet pracując w domu. Wszystko wymaga czasu i determinacji dlatego nie zniechęcajmy się za szybko a na pewno uda nam się zrealizować założone cele. 

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda