hamburger icon
close menu icon

Jakie zawody w 2021

Rok 2020 jak i obecny rok 2021 postawiły przed nami wiele wyzwań zarówno na podłożu prywatnym jak i w pracy. Wiele osób straciło swoje zatrudnienie, wiele firm upadło przez przedłużający się lockdown. Wiele restauracji, hoteli i pensjonatów już raczej nie podniesie się  po długiej nieobecności klientów w ich lokalach.

 

W zaistniałej sytuacji wiele osób zastanawia się nad przekwalifikowaniem się na inny zawód niż ich obecny. Jednak wybór zawodu, szczególnie jeżeli nasz wiek posiada już dość pokaźny, może być sporym wyzwaniem.

 

Często zastanawiamy się w jakim kierunku pójść, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i pewna w stu procentach. Nikt z nas nie wie do końca jak sytuacja na rynku pracy potoczy się w ciągu najbliższych lat. Jednak biorąc pod uwagę statystyki oraz doświadczenie zdobyte w poprzednich latach, możemy wyznaczyć pewien trend, który da nam wskazówki do tego w jakim kierunku będzie się rozwijał rynek pracy.

 

1. Przede wszystkim praca zdalna

 

Rok 2020 pokazał, że wielu z nas może pracować poza biurem. Obecnie do pracy wielu z nas potrzebuje jedynie komputera, telefonu oraz łącza internetowego. Choć pracodawcy nie preferują tej formy wykonywania obowiązków przez pracownika, wynika to oczywiście z ograniczonych możliwości kontroli pracownika przez przełożonych. Z drugiej strony wielu pracowników woli ten tryb pracy, gdyż nie musi spędzać dodatkowego czasu na dojazdy, przygotowania do pracy itp. Jeżeli chodzi o typ zawodów, które dobrze sprawdzają się w pracy zdalnej to są to takie zawody jak np.: informatyk, programista, grafik komputerowy, księgowa, asystent, sprzedawca internetowy, dostawca treści, logistyk, urzędnik, nauczyciel itp. Można zauważyć, że każdy z tych zawodów jest zawodem specjalistycznym, wymagającym sporej wiedzy i doświadczenia aby być na dobrym  poziomie. Dlatego jeżeli chcesz przekwalifikować się na jeden z wyżej wymienionych zawodów to musisz nastawić się na sporą dawkę nauki oraz nabierania doświadczenia przy tworzeniu projektów.

 

2. Praca jako freelancer

 

Praca jako freelancer, niezależnie od tego czy jesteś programistą, grafikiem, twórcą treści na strony internetowe czy artystą, zawsze była opłacalna o ile wiedzieliśmy w jaki sposób znaleźć klientów oraz jeżeli mieliśmy odpowiednie kwalifikacje do ukończenia projektu. W internecie można znaleźć wiele agregatorów pracy dla freelancerów. Jeżeli jesteś osobą, która potrafi ciężko pracować bez nadzoru pracodawcy, lubisz się uczyć i masz chęć do użerania się się z wiecznie niezadowolonymi klientami, to ten typ pracy jest dla Ciebie.

 

3. Sklep internetowy

 

Sklepy internetowe w ostatnich latach stały się nie lada gratką dla ludzi chcących otworzyć swój pierwszy biznes. Stworzenie podstawowego sklepu na szablonie nie musi być wcale aż takie drogie, konfiguracja wcale też nie jest taka trudna jak się z początku wydaje. Prowadzenie księgowości możemy powierzyć specjaliście, natomiast towar możemy sprowadzać bezpośrednio od producentów. W ten sposób możemy stworzyć zarabiający na siebie sklep internetowy. Głównym czynnikiem determinującym sukces w tym biznesie jest reklama i rozpoznawalność w sieci. Możemy to osiągnąć na wiele sposobów, opowiemy o tym szerzej w jednym z przyszłych artykułów.

 

4. Szeroko pojęty E-commerce

 

E-commerce to nie tylko sklepy internetowe, ale także wszystkie usługi, które jesteśmy w stanie dostarczyć i zrealizować za pomocą internetu. Jeżeli jesteś osobą, która wie w jaki sposób zwiększyć sprzedaż, sprawić że pracownicy będą bardziej wydajni lub wiesz jak dokonać pewnych optymalizacji w firmie to polecamy stworzenie przez Ciebie kursów, prezentacji oraz płatnych szkoleń. Jako że obecnie temat rozwoju osobistego jest dosyć mocno promowany, jest to dobra nisza w której możesz się odnaleźć. Jeżeli jesteś w czymś specjalistą i wiesz jak zaprezentować swoją wiedzę klientowi, to w szybki sposób jesteś w stanie zarobić sporą dawkę pieniędzy.

 

5. Logistyka i transport

 

Choć wiele jesteśmy stanie zdziałać za pomocą internetu to jednak pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Co z tego że sprzedamy jakiś towar dzięki naszemu sklepu internetowemu. Skoro nikt nie przewiezie naszego towaru z naszego magazynu do miejsca przeznaczenia? Obecnie zapotrzebowanie na usługi logistyczne oraz transport jest ogromne i statystyki mówią że będzie się stale zwiększać. Firmy stale poszukują kierowców z odpowiednimi uprawnieniami, możesz też samemu spróbować prowadzić działalność w tym sektorze, jedynie co potrzebujesz to prawo jazdy oraz samochód dostawczy.

 

6. Potrzeba na umiejętności manualne

 

Obecnie powyżej połowa młodych osób idzie na studia. Większość młodych osób chce pracować w biurach w sektorze pracy inteligenckiej. Choć oznacza to że społeczeństwo staje się bardziej zaawansowane to jednocześnie sprawia to, że zaczyna brakować specjalistów w pracach codziennego użytku takich jak elektryk, spawacz, murarz, hydraulik, ślusarz itp. Mylne jest twierdzenie, że dobre pieniądze można zarobić jedynie pracując w korporacji. Często właśnie zawody usług codziennych pozwalają zarobić większe pieniądze o ile jesteśmy specjalistami i wykonana przez nas praca jest satysfakcjonująca dla zleceniodawcy..

 

Podsumowując, jeżeli jesteś specjalistą w swoim zawodzie to zawsze znajdziesz zatrudnienie, zlecenia lub klientów. Jednak osiągnięcie odpowiedniego poziomu zajmuje wiele czas oraz wielkiej dawki doświadczenia. Dlatego warto zająć się tym tematem jak najwcześniej. Jeżeli interesujesz się tematyką rozwoju zawodowego w pracy to zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. 

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda