hamburger icon
close menu icon

Jak zdobyć nowe kontakty biznesowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z najważniejszych czynników gwarantujących sukces w naszym życiu zawodowym i biznesie są ludzie. Posiadając odpowiednie kontakty jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać nadarzające się okazje i sposobności na rozwój. Jednak dla większości z nas, pozyskiwanie wartościowych znajomości może sprawiać spore problemy dlatego w niniejszym artykule przedstawimy kilka pomysłów w jaki sposób każdy może poznać wartościowe osoby z którymi będziemy mogli się rozwijać a może nawet prowadzić wspólnie interesy.

 

1. Pokaż światu swoją wartość

 

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, co sami możemy zaoferować. Niezależnie od naszych umiejętności, doświadczenia lub edukacji, wszyscy posiadamy pewien zestaw cech, które mogą być przydatne dla innych. Zastanówmy się jakimi atrybutami dysponujemy i co możemy zrobić żeby nasze działania ułatwiły komuś życie. Następnie należy przekazać szerszej społeczności wiadomość, że możemy pomóc w rozwiązywaniu ich problemów. Pamiętajmy, że ilość problemów istniejących w społeczeństwie które można rozwiązać jest praktycznie nieograniczona. Jeżeli oferujemy jakąkolwiek usługę to przy dostatecznie dużej grupie ludzi znajdziemy naszych odbiorców. Naszym głównym zadaniem na tym etapie będzie sprawienie żeby nasza osoba lub usługa przestała być anonimowa. Z czasem baza naszych odbiorców, klientów oraz potencjalnych znajomości biznesowych będzie się systematycznie rozrastać.

 

2. Grupy tematyczne

 

W internecie możemy znaleźć masę grup tematycznych w których uczestniczą entuzjaści danego zagadnienia. Możemy to wykorzystać i dołączyć do danego towarzystwa w celu poznawania nowych osób, które mają podobne cele i ambicje do naszych. Grupy tematyczne stanowią również świetne źródło informacji i wiedzy z interesującego nas zakresu. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniej dla siebie grupy do dobrym pomysłem będzie założenie jej samemu i systematyczne poszerzanie jej członków. Da ci to ogrom możliwości kontaktu z interesującymi ludźmi oraz z góry nada Ci pozycje lidera w zespole. Dodatkowym atutem posiadania własnej grupy tematycznej jest to że buduje to twoją pozycję jako eksperta w danym zagadnieniu. Posiadając taką etykietę będzie nam jeszcze łatwiej uzyskiwać potrzebne nam kontakty.

 

3. Wydarzenia biznesowe

 

Podobna sytuacja jak przy grupach tematycznych, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z żywym człowiekiem a nie tekstem na stronie internetowej. Dla jednych będzie to zaleta, natomiast dla innych wada. Warto jednak mimo wszystko przełamać swoje opory i zaznajomić się z ludźmi którzy pojawiają się na takich wydarzeniach. Może bowiem okazać się że taki sposób nawiązywania znajomości jest łatwiejszy niż w internecie.

 

4. Mentoring 

 

W biznesie jest podobnie jak w sztukach walki, jeżeli nie będziemy mieli dobrego nauczyciela to będziemy skazani na powtarzanie w kółko tych samych błędów. Zawsze powinniśmy skorzystać z okazji na naukę od osób, które mają więcej doświadczenia od nas. Jednak nasuwa się tutaj następujące pytanie, po co ktoś miałby tracić swój cenny czas na przekazywanie nam swojej cennej wiedzy? Odpowiedzi może być kilka ale głównym czynnikiem powinno być to że w zamian dajemy dla tej osoby jakąś wartość. Przykładowo, jeżeli jesteśmy ekspertami w sprawach promowania na social mediach. Możemy w takim przypadku zaproponować darmową optymalizację reklam w zamian za mentoring w sprawach prowadzenia działalności. Powinniśmy cenić czas zarówno swój jak i pozostałych dlatego upewnijmy się że nasza oferta będzie dla naszego mentora atrakcyjna.

 

5. Startup i wspólne inwestycje

 

Startup to miejsce gdzie rodzą się największe pomysły. Praca w małym zespole ludzi, którzy są nastawieni na rozwój i sukces sprawia że sami również rozwijamy się w tych polach. W internecie możemy znaleźć mnóstwo grup, gdzie są ludzie z poglądami podobnymi do twoich. Jeżeli pokażesz im że jesteś coś wart to zapewnimy sobie dostęp do sporej puli osób z którymi będziemy w stanie poprowadzić wspólnie biznes. Pamiętajmy że nie od razu Kraków zbudowano, znalezienie odpowiednich osób do współpracy wymaga czasu i dostatecznej ilości prób. Jednak poświęcony przez nas czas w tworzenie nowych inicjatyw z pewnością przyniesie nam zyski w przyszłości.

 

 

Podsumowując, jeżeli chcemy zdobyć kontakty biznesowe, musimy poświęcić nieco swojego czasu i ciężkiej pracy aby pokazać wszystkim dookoła że jesteśmy warci ich czasu i współpraca z nami przyniesie im korzyści. Jeżeli będziemy uczestniczyć w działaniach danej społeczności to z czasem poznamy wartościowe osoby z którymi będziemy mogli planować oraz wykonywać wspólne działania. Wszystko jednak wymaga czasu więc nie zniechęcajmy się zbyt szybko.

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda