hamburger icon
close menu icon

Jak rozwijać się w pracy

Każdy z nas posiada określone kompetencje zawodowe, które przekładają się bezpośrednio na nasze zarobki oraz rodzaj wykonywanej pracy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że lepiej wykwalifikowany pracownik jest dla pracodawców bardziej pożądany niż ktoś kogo dopiero trzeba wyszkolić. Pracownik posiadający doświadczenie i umiejętności znacznie łatwiej odnajdzie się na rynku pracy. Ma też on znacznie szersze pole do dyskusji w sprawie negocjowania kwoty wynagrodzenia. Dlatego właśnie jednym z podstawowych aspektów naszej pracy powinno być samodoskonalenie i zdobywanie nowej wiedzy oraz umiejętności. Artykuł ten pozwoli Ci zaznajomić się z podstawowymi metodami na poszerzenie swoich kompetencji zawodowych.

 

1. Zapytaj przełożonego

 

W większości przypadków jest to pierwszy krok, który powinniśmy podjąć na drodzę do samorozwoju w pracy. Nasz przełożony powinien dokładnie wiedzieć jakie umiejętności są aktualnie kluczowe i zapewne ucieszy się na wiadomość, że jego pracownik będzie mu w stanie te kwalifikacje zapewnić. Po prostu porozmawiaj z przełożonym i powiadom go o tym, że chcesz sprawić aby twoja praca była bardziej efektywna. Każdy pracodawca doceni zmotywowanego pracownika, dzięki któremu będzie w stanie zarobić większe pieniądze. Co w bezpośredni sposób przełoży się również na twoje zarobki. 

 

2. Kursy, szkolenia, literatura

 

Podstawowym źródłem wiedzy na temat twojej branży znajdziesz w wszelakich kursach i szkoleniach jak również w książkach branżowych. Dzięki dostępowi do internetu, jesteś w stanie znaleźć poradniki, vlogi, fora dyskusyjne właściwie na każdy temat i to bardzo często całkowicie za darmo. Skorzystaj z tego.

 

3. Czas i doświadczenie

 

Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Chociaż kursy i szkolenia są w stanie zapewnić Ci niezbędną wiedzę teoretyczną to nie zastąpią doświadczenia wynikającego z wielu godzin, które poświęciłeś na ćwiczenie swojego fachu. Im więcej czasu poświęcisz na wykonywanie jakiegoś zajęcia, tym będziesz w tym lepszy. Dotyczy to praktycznie każdego aspektu naszego życia. Pamiętaj także, że nadgodziny to dodatkowe źródło dochodu, jednocześnie pamiętaj że wcale nie musisz wszystkich tych godzin przepracowywać w swoim zakładzie pracy. Możesz pracować nad własnymi projektami lub zająć się projektami innej firmy. Niemniej jednak pamiętaj, żeby zachowywać balans pomiędzy pracą a życiem osobistym.

 

4. Języki obce

 

Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie przyda Ci się praktycznie wszędzie, niezależnie od tego gdzie mieszkasz lub jaki zawód wykonujesz. Znajomość języków pozwala Ci w znacznym stopniu poszerzyć swoje horyzonty. Pamiętaj że dzięki znajomości języków obcych masz dostęp do większej wiedzy, możliwości relokacji i pracy w międzynarodowych zespołach. Podstawowym językiem, który powinieneś znać jest język angielski. Dzięki niemu będziesz w stanie porozumieć praktycznie w każdym zakątku świata. Natomiast nie powinniśmy poprzestawać tylko na języku angielskim. Coraz większa liczba firm szuka pracowników znających również inne języki. W internecie znajdziesz tysiące darmowych szkoleń, musisz jedynie poświęcić temu odpowiednią ilość czasu. 

 

5. Projekty dodatkowe

 

Jeżeli chcesz się rozwijać to potrzebujesz nowych wyzwań. Sprawdź czy jesteś w stanie zająć się czymś co pozwoli poszerzyć wachlarz tych umiejętności, których nie jesteś w stanie zdobyć w miejscu pracy. Sprawdź czy ktoś nie potrzebuje tego co masz do zaoferowania. Postaraj się znaleźć ludzi o podobnym poziomie do wspólnej nauki i pracy przy projektach, które zapewnią Ci nową wiedzę. Nawet jeżeli będą to bezpłatne projekty to wiedza, którą zdobędziesz podczas ich realizacji pomoże Ci efektywnie zwiększać twoje możliwości zarobkowe.

 

6. Najmądrzejsza osoba w pokoju 

 

Zasada jest prosta, jeżeli jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju to musisz zmienić ten pokój na inny. Chociaż nie polecamy brać tego dosłownie to jednak warto zastanowić się czy dalej rozwijamy się w naszym aktualnym miejscu pracy. Możliwe, że dla naszego przyszłego dobra warto pomyśleć o zmianie firmy na taką, w której znajdują się specjaliści z większym doświadczeniem od naszego. Warto także pamiętać, że najwięcej uczymy się w nowym środowisku do którego dopiero musimy się przystosować. Jednocześnie pamiętajmy żeby nigdy nie palić za sobą mostów w naszym poprzednim miejscu pracy.

 

Podsumowując, musimy stale dążyć do poprawy naszych umiejętności. Przekłada się to bezpośrednio na nasze zarobki jak i buduje naszą pozycję na rynku pracy. Mamy nadzieję że ten krótki poradnik choć trochę zachęcił was do przemyślenia tego tematu i przyczyni się do odniesienia przez was sukcesów w waszej branży.

 

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda