hamburger icon
close menu icon

Jak napisać CV?

To pytanie pada niemal zawsze, gdy przychodzi nam do rozpoczęcia procesu poszukiwania pracy. Chcemy aby nasze CV było eleganckie, przyciągało wzrok i nie zawierało błędów. Poniżej przedstawiliśmy kilka porad, w jaki sposób wypełnić poszczególne sekcje naszego dokumentu. Zapraszamy do lektury :)

 

Krok 1 - Informacje personalne

 

Przy wypełnianiu informacji o sobie pamiętaj, żeby podawać wyłącznie prawdziwe informacje. Upewnij się także, że podane przez Ciebie informacje są poprawne. W polu 'krótki opis własny' umieść skrót najważniejszych informacji, które mogłyby zainteresować rekrutera. 

 

Krok 2 - Informacje kontaktowe

 

W informacjach kontaktowych upewnij się, że podajesz aktualne dane do kontaktu, tak aby w maksymalnym stopniu ułatwić komunikację z przyszłym pracodawcą. Pamiętaj, żeby twój adres email wyglądał profesjonalnie, unikaj adresów typu "buziaczek77@gmail.com". Najlepszym typem nazwy adresu email jest połączenie imienia i nazwiska, w przypadku gdy dany adres email jest już zajęty, możemy dodać rok urodzenia lub oddzielić słowa znacznikami typu kropka, znak podkreślenia lub myślnik. Poprawny adres wygląda następująco: jan.kowalski.1958@gmail.com.

 

Krok 3 - Doświadczenie w pracy

 

Podczas wypełniania sekcji 'Doświadczenie w pracy' pamiętaj, że nie musisz podawać wszystkich miejsc pracy. Nie zapominaj, że twojego przyszłego pracodawcy niekoniecznie musi interesować fakt, że pracowałeś/aś  w miejscu kompletnie niezwiązanym z obowiązkami, które będziesz wykonywać w pracy o którą się ubiegasz. Szanuj czas rekruterów i pozbądź się niepotrzebnych punktów.

 

Krok 4 - Edukacja

 

W zakładce 'Edukacja' wypisz szkoły i/lub uczelnie w których zdobyłeś/aś wiedzę. Pamiętaj żeby podawać jedynie prawdziwe informacje. Wypisywanie zacznij od najświeższych punktów a następnie podawaj starsze. Uwzględnij jedynie podpunkty ze średniego lub wyższego poziomu nauczania. W przypadku gdy nie posiadasz wykształcenia średniego podaj jedynie ostatni punkt w którym się uczyłeś/aś. Kursy oraz szkolenia wpisz w sekcji 'informacje dodatkowe'.

 

Krok 5 - Języki

 

Uzupełniając sekcję o 'językach’' pamiętaj, aby wpisać jedynie te języki obce, którymi faktycznie się posługujesz. Wiedza o pięciu słówkach w obcym języku, nie kwalifikuje Cie do wpisania tej informacji w CV. Pamiętaj, że wiedza ta będzie najpewniej sprawdzana podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli nie znasz swojego stopnia zaawansowania w znajomości danego języka obcego, dobrym pomysłem jest wpisanie formułki typu: "w stopniu umożliwiającym komunikację/czytanie/pisanie" itp. Warto również dodać swój język ojczysty. Taka informacja może być szczególnie cenna, jeżeli trafimy do wielojęzycznego środowiska.

 

Krok 6 - Informacje dodatkowe

 

W informacjach dodatkowych dodaj jedynie te informacje, które są przydatne w etapie rekrutacji. Wiedza o tym, że czytasz książki lub spotykasz się ze znajomymi, raczej nie zainteresuje przyszłego pracodawcy. Umieść tutaj wyłącznie punkty opisujące twoje dodatkowe kwalifikacje, takie jak posiadane prawo jazdy, oraz szkolenia lub kursy.

 

Krok 7 - Zgoda na przetwarzanie informacji

 

Wbrew pozorom jest to jeden z najważniejszych punktów na twoim CV. Zgodnie z prawem, firma rekrutująca pracowników nie może przetwarzać twoich informacji bez twojej zgody. Oznacza to, że jeżeli nie umieścisz tej informacji w składanych dokumentach, nie otrzymasz żadnej odpowiedzi. Nawet, jeżeli twoje kwalifikacje oraz CV będą na najwyższym poziomie. Niektóre z firm mają wzór takiej zgody, upewnij się czy informacja taka nie została umieszczona w ogłoszeniu o pracę lub nie znajduję się na stronie danej firmy.

 

Krok 8 - Wzory

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg wzorów, dzięki którym twoje CV będzie wyglądało profesjonalnie. Stale dodajemy kolejne wzory, tak aby rozszerzać bibliotekę wzorów dostosowaną do indywidualnych zapotrzebowań. Jeżeli chcesz być na bieżąco w najnowszymi aktualnościami to sprawdź nasz profil na mediach społecznościowych (linki do mediów dostępne są w nagłówku oraz w stopce strony).

 

Podsumowanie

 

Wykorzystując porady umieszczone w powyższym poradniku, w sposób natychmiastowy sprawisz, że twoje CV będzie wyglądało znacznie bardziej profesjonalnie. Pamiętaj, że dobrze przygotowane CV to podstawa w procesie rekrutacji. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda