hamburger icon
close menu icon

Jak miec wiecej energii do dzialania

Zbyt wiele osób marnuje swoje możliwości życiowe przez brak podjęcia jakichkolwiek działań. Bierze się to z tego że jako ludzie jesteśmy osobnikami leniwymi. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym możemy pobudzić się do realizowania zadań i stawiania kolejnych kroków w swoim życiu. Wdrożenie niniejszych punktów wpłynie pozytywnie na każdy aspekt naszego życia. Zachęcamy do przeczytania artykułu i zastosowania kolejnych podpunktów w swoim planie dnia.

 

1. Więcej ruchu

 

Jesteśmy stworzeni do ruchu, jednak modernizacja naszego życia sprawia, że tego ruchu mamy coraz mniej. W większości pracujemy na stanowiskach, gdzie ruch jest ograniczony. Często siedzimy w jednej pozycji przez wiele godzin. Po pracy spędzamy czas na kanapie przed telewizorem lub w fotelu przed komputerem. Sprawia to że wszystkie mięśnie i stawy w naszym ciele stają się słabsze. Zaczynamy być bardziej ospali. Znacznie ciężej jest nam podjąć jakieś działania i przerwać ten wygodnicki status quo. Dlatego postarajmy się żeby w naszym życiu pojawiła się jakaś aktywność. Polecamy spacery, ta prosta aktywność dostarcza nam masę zalet jednoczenie będąc czynnością na tyle łatwą, że nie będziemy mieli oporów w podjęciu działania.

 

2. Lepszy sen

 

Sen jest niesamowicie ważną częścią naszego życia, który niestety nazbyt często zaniedbujemy, szczególnie jeżeli jesteśmy osobami imprezowymi lub pracowitymi. Brak dobrej jakości snu prowadzi do ogólnego wyczerpania, obniżenia zdolności logistycznych i złego samopoczucia. Z czasem brak snu sprawia że zaczynamy być bardziej gnuśni i nieznośni w towarzystwie innych. Zadbajmy o to żeby wyspać się dostateczną ilość godzin.  Nie licząc wyjątkowych sytuacji, każdy z nas powinien być w stanie tak zaplanować sobie życie, żebyśmy mogli poświęcić odpowiednią ilość czasu na sen. Weźmy też pod uwagę to w jakich warunkach śpimy. Postarajmy się o dobry materac, dobrany do naszych wymagań. Niech sypialnia będzie odpowiednio wywietrzona i wentylowana, tak aby komfort snu był dostatecznie wysoki. Usuńmy z sypialni wszelkie urządzenia elektroniczne, które przeszkadzają nam podczas snu. Poprawi to nasze zdrowie, samopoczucie i ogólną energię z jaką będziemy rozpoczynać dzień.

 

3. Zorganizowane i czyste otoczenie

 

Nie oszukujmy się, jeżeli mamy bałagan wokół siebie to będziemy mielimy bałagan w naszym życiu. Jeżeli jesteś w momencie, że nie wiesz od czego zacząć zmianę w swoim życiu to zacznij od zrobienia porządków. Wywal wszystkie śmieci, papiery, niepotrzebne graty itp. Zadbaj o to żeby wszystkie rzeczy, które nie są Ci w danej chwili potrzebne wylądowały albo w śmietniku albo pochowane w szufladach. Twoje miejsce pracy powinno być dobrze zorganizowane. Pozwoli ci to na maksymalizację swojej produktywności i ułatwi się zabranie za obowiązki. Jeżeli pracujemy za pomocą komputera to postarajmy się żeby nasze pliki były posegregowane, wyczyśćmy nasz pulpit i tak jak w przypadku pokoju, ograniczmy się jedynie do narzędzi, których będziemy używać. Dokładnie ta sama zasada powinna dotyczyć każdego otoczenia w którym przyjdzie nam działać.

 

4. Lepsze odżywianie

 

Stare przysłowie mówi, że jesteśmy tym co jemy. Jest w tym nieco prawdy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie przełożenie na nasze życie ma jakość naszych posiłków. Jeżeli zajadamy się wielkimi i sytymi posiłkami to nie dziwmy się, że później nie mamy siły do pracy czy działania. Jeżeli nasz układ trawienny jest ciągle zalewany ciężkimi potrawami to znacząco spadnie nasza produktywność. Nasze posiłki powinny być lekkie i częste. Musimy jeść mniej ale za to częściej. Zadbajmy też o to żeby jakość naszych posiłków była zadowalająca. Pozbądźmy się gotowego  jedzenia ze sklepu lub fast food’ów. Zamiast tego ugotujmy coś sami lub zamówmy sobie zestawy cateringowe. Obecnie jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo firm oferujących zdrowe jedzenie z dowozem na terenie praktycznie całego kraju. Skorzystajmy więc z tego.

 

5. Towarzystwo

 

Jeżeli mamy problemy z podjęciem się danej aktywności w pojedynkę to warto znaleźć kogoś kto będzie robił to samo co my. Taka sytuacja nakłada presje na obie strony, przez co o wiele trudniej jest nam odpuścić zaplanowane spotkania. Znalezienie partnera do działań sprawi że nasza motywacja do działania nie będzie zależała jedynie od naszej silnej woli ale także od działań drugiej osoby. Jeżeli nie znamy nikogo kto chciałby uczestniczyć w naszych aktywnościach to poszukajmy podobnych nam entuzjastów za pomocą mediów społecznościowych. Za pomocą internetu jesteśmy w stanie dotrzeć do milionów osób. Skorzystajmy z tego.

 

Podsumowując, jeżeli mamy problemy z zabraniem się do działania to należy zacząć od czegoś łatwiejszego co motywuje nas do kolejnych działań. Postarajmy się żebyśmy my sami jak i nasze otoczenie zachęcało nas do pracy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziecie w stanie nieco zmniejszyć tego wewnętrznego lenia, którego każdy z nas ma w sobie. Pamiętajmy też że jesteśmy jedynie ludźmi i każdy czasem ma prawo do odpoczynku na przysłowiowej kanapie przed telewizorem (tylko czasami ;).

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda