hamburger icon
close menu icon

Co po utracie pracy

Jako że nastały mało ciekawe czasy pandemii to utrata pracy dla wielu z nas stała się całkiem realna, statystyki mówią jasno, że w czasach narodowej kwarantanny polacy tracili swoje stanowiska w tempie lawinowym. Niepewność zatrudnienia oraz ciężka sytuacja na świecie powoduje, że szukamy informacji o tym  jak zabezpieczyć się w takim przypadku lub też co zrobić gdy taka sytuacja pojawi się w naszym życiu. 

 

1. Polak mądry po szkodzie

 

Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie się do kryzysu. Niezależnie co robimy, zawsze powinniśmy spodziewać się, że coś w naszym życiu może pójść nie tak. Jeżeli odpowiednio wcześniej zabezpieczymy się przed taką ewentualnością to gdy dana sytuacja będzie miała miejsce, będziemy mogli gładko przejść przez wszelkie problemy. Jeżeli mówimy o utracie pracy to głównym czynnikiem będą posiadane przez nas oszczędności. Znacznie łatwiej przyjdzie nam się zmierzyć z wypowiedzeniem z pracy, jeżeli mamy na koncie odłożone pieniądze pozwalające nam na przeżycie najbliższego roku. Dlatego właśnie powinniśmy zacząć oszczędzać jak najwcześniej i regularnie budować naszą poduszkę oszczędnościową. W momencie gdy spotkamy się z kryzysową sytuacją a nasze oszczędności nie będą istnieć lub co gorsze będziemy mieli na naszym koncie długi to nasza sytuacja oraz nasze zachowanie będzie dramatyczne, co może prowadzić do nieprzemyślanych działań i błędów, które będą się za nami ciągnąć przez długie lata.

 

2. Zmniejszenie wydatków

 

W momencie w którym widzimy, że nasze zarobki drastycznie spadają, pierwszym krokiem jest obniżenie wydatków. Postaraj się rozpisać listę swoich wydatków typu mieszkanie, wyżywienie, karnety, samochody, kredyty itp. Następnie zastanów się czego możesz się pozbyć. Pamiętaj, że zmiana samochodu lub mieszkania jest lepszym rozwiązaniem niż branie spirali kredytów, które będziesz spłacał latami. Zmniejszenie wydatków powinno zawsze prowadzić do dodatniego bilansu miesięcznego twoich pieniędzy. Jeżeli masz oszczędności to twoje decyzje mogą być nieco odroczone w czasie, jednak zawsze musisz zrobić plan działania i zdecydować ile czasu możesz sobie dać na podjęcie zdecydowanych kroków.

 

3. Urząd pracy

 

Miejsce, które dla większości ludzi w Polsce kojarzy się jako miejsce gdzie idziemy tylko po kartkę z podpisem o byciu bezrobotnym. Jednak w ostatnich latach obsługa w Urzędach Pracy zdecydowanie się poprawiła. Możesz tam znaleźć nie tylko oferty pracy ale także możliwości rozwoju. Urzędy oferują bezpłatne szkolenia oraz co chyba ważniejsze, możliwość odbycia płatnego stażu, czyli zdobycia realnego doświadczenia w zawodzie. Jednak pieniądze te niestety nie wystarczają na utrzymanie, więc opcja ta jest zarezerwowana głównie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę na rynku pracy.

 

4. Poszukiwania na własną rękę

 

Jest to jedyny realny oraz sensowny sposób na wyjście z kryzysu braku pracy. W momencie utraty pracy powinniśmy jak najszybciej rozpocząć poszukiwanie nowego miejsca pracy. Za pomocą naszego kreatora możecie w łatwy sposób przygotować cv, więc zachęcamy do skorzystania z niego. Po skompletowaniu dokumentów rekrutacyjnych powinniśmy wysyłać nasze cv do wszystkich miejsc, które nas zainteresowały. W momencie gdy nie posiadasz oszczędności twoim pierwszym zadaniem jest znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia, tak aby być w stanie utrzymać siebie oraz rodzinę. Następnie po ustabilizowaniu naszej sytuacji materialnej, będziemy mieli czas na poszukiwania odpowiedniejszego dla nas miejsca.

 

5. Punkt zwrotny

 

Choć utrata pracy nigdy nie stanowi miłego wydarzenia to nie powinniśmy brać tego za mocno do siebie. Możemy natomiast użyć tego jako punktu zwrotnego w naszym życiu, może to być moment w którym zmienimy naszą specjalizację, założymy własną działalność gospodarczą, zajmiemy się naszymi zainteresowaniami, podróżami, związkiem lub rodziną. O tym czym możesz się zajmować w roku 2021 możesz znaleźć czytając jeden z naszych artykułów.

 

Podsumowując, pierwszym krokiem w momencie utraty pracy powinno być uregulowanie naszej sytuacji materialnej, sprawdź wydatki i postaraj się jak najszybciej znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie i źródło pieniędzy. Pamiętaj także, że taka sytuacja może stać się konkretnym punktem zwrotnym w twoim życiu i może okazać się, że po latach będziesz wdzięczny za tę gorzką pigułkę. Jeżeli się nie poddasz to zawsze możesz zacząć kolejny raz od początku.

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda