hamburger icon
close menu icon

8 znaków że jesteśmy bardziej atrakcyjni niż myślimy

Większość ludzi posiada niezdrowy nawyk obniżania poczucia swojej wartości. Stale staramy się porównywać do ludzi, którzy na pierwszy rzut oka mają cechy lepsze od naszych. Zawsze znajdzie się ktoś kto jest ładniejszy od nas, wyższy, ma lepszą talie lub lepiej zarabia. Chociaż stały rozwój oraz dążenie do poprawiania swojego życia jest czymś jak najbardziej pozytywnym to niestety zazwyczaj obserwujemy odwrotny trend. Wręcz uwielbiamy porównywać się do innych nie po to żeby zmotywować się do działania a po to żeby narzekać na swój marny los. Prawda jest jednak taka że zapewne jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni i wcale nie jesteśmy tacy beznadziejni jak nam się wydaje. W niniejszym artykule przedstawimy wam kilka dzięki którym będziecie w stanie uświadomić sobie że jesteście znacznie bardziej atrakcyjnymi osobami niż się wam wydaje. Zapraszamy do lektury.

 

1. Ludzie lubią się do Ciebie uśmiechać

 

Miły oraz przyjacielski uśmiech to jedna z tych reakcji, dzięki którym jesteśmy w stanie zjednywać sobie ludzi. W społeczeństwie uśmiech jest wyrazem bliskości oraz pozytywnych relacji, które panują pomiędzy dwoma osobami. Znacznie częściej uśmiechamy się do osób które lubimy lub które imponują nam w jakiś sposób. Z natury chcemy się uśmiechać do osób które szanujemy po to aby dana osoba nas polubiła. Dlatego powinniśmy zawsze zwracać uwagę czy osoby z którymi rozmawiamy posiadają na swoich twarzach uśmiech. Pozwoli to nam sprawdzić czy dana osoba posiada wobec nas pozytywne odczucia. Należy jednak pamiętać, że uśmiech jest często stosowany komercyjnie, oznacza to że jeżeli pójdziemy do oddziału naszego banku to zapewne osoby tam pracujące będą nas obdarzać swoim uśmiechem. Jednak od razu będzie widoczne że jest to jedynie wymuszony uśmiech, który stosuje się w celu sprzedania nam pewnej oferty. Dlatego skupmy się głównie na tych osobach które nie mają oczywistego interesu w tym żebyśmy ich polubili a mimo to szczerzą ku nam swoje zęby.

 

2. Obcy ludzie często zerkają na Ciebie

 

Zastanów się jak często masz to dziwne przeczucie że ludzie dookoła Ciebie zbyt często zerkają na Ciebie z ukrycia. Dla większości osób, które nie są zaznajomione z takim zachowaniem, uświadomienie sobie że jest się obserwowanym powoduje dyskomfort. Od razu wydaje nam się, że ktoś patrzy się na nas bo jesteśmy jacyś dziwni, brudni lub może nawet śmieszni i że zwracamy na siebie uwagę w sposób jednoznacznie negatywny. Jednak w rzeczywistości sytuacja rzadko bywa tak beznadziejna jak sobie sami z początku zakładamy. Wiele osób może zerkać na nas, ponieważ jesteśmy wydajemy się im atrakcyjny wizualnie. Większość osób lubi patrzeć na ładne rzeczy, urocze pieski lub atrakcyjne osoby. Zazwyczaj w momencie w którym odwzajemnimy spojrzenie to osoba która na nas patrzyła odwróci szybko wzrok a na jej twarzy pojawi się lekki rumieniec. Jeżeli chcemy przekonać się czy faktycznie tego typu zachowanie występuje w naszym codziennym życiu to powinniśmy zwrócić na to uwagę.

 

3. Ludzie dookoła Ciebie chętnie nawiązują z tobą kontakt

 

Ludzie atrakcyjni są zazwyczaj bardziej lubiani przez otoczenie. Z natury utożsamiamy atrakcyjny wygląd danej osoby z pozytywnymi cechami, które jednak w rzeczywistości mogą mieć niewiele wspólnego z daną osobą. Jednak podświadomie czujemy że chcemy utrzymywać lub też rozwijać nasz kontakt z atrakcyjnymi osobami. Powinniśmy zastanowić się jak wiele osób same z siebie utrzymuje z nami kontakt, bez widocznej przyczyny. Jeżeli uświadomimy sobie że takich ludzi jest całe grono to jest to potężny argument sugerujący, że jesteśmy bardziej atrakcyjnymi osobami niż nam się z początku wydawało. 

 

4. Ludzie mimowolnie poprawiają swój wygląd gdy są obok Ciebie

 

Będąc w otoczeniu osób bardziej atrakcyjnych niż my sami mimowolnie staramy się poprawić swój wygląd po to żeby dopasować się do otoczenia w którym się znajdujemy. Jeżeli jesteśmy atrakcyjnymi osobami, które dbają zarówno o swój wygląd jak i garderobę to możemy w pewnym momencie zauważyć że nasze otoczenie próbuje niejako naśladować to co robimy. Będzie to widoczny znak na to że jesteśmy osobami atrakcyjnymi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób zachowuje się płeć przeciwna w kontaktach z nami. Zwróćmy uwagę czy dana dziewczyna lub chłopak mają nawyk poprawiania swoich ubrań lub włosów w naszej obecności. U facetów można zauważyć próbę ukrywania brzucha lub też prężenia muskułów tak żeby wyglądać na większych i silniejszych. Natomiast wśród kobiet często stosowanym zachowaniem jest nadmierne pokazywanie ciała i chęć bliskości z atrakcyjnymi osobami. Warto zwracać uwagę na tego typu zachowania w naszych codziennych kontaktach z innymi ludźmi.

 

5. Ludzie chętniej się do Ciebie zbliżają

 

Czy znasz takie pojęcie jak przestrzeń osobista? Mówiąc w skrócie jest to taki dystans pomiędzy nami a innymi ludźmi, w którym czujemy się komfortowo. Przestrzeń osobista jest bezpośrednio zależna z poziomem naszego zaznajomienia z daną osobą. Jeżeli jest ktoś z kim nie łączą nas żadne bliższe relacje to naturalnym będzie dla nas odległość co najmniej metra pomiędzy nami. Pozwala to na swobodną rozmowę, jednak nie czujemy przysłowiowego oddechu danej osoby na swoim karku. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku osób z którymi jesteśmy blisko. Nasza rodzina lub najbliżsi przyjaciele będą mogli zbliżyć się do nas o wiele bliżej a mimo to wciąż będziemy czuli się bezpiecznie oraz komfortowo. Mówiąc w skrócie im bardziej lubimy daną osobę tym bliżej niej chcemy się znajdować. Można to zjawisko wykorzystać w badaniu poziomu naszej atrakcyjności. Jeżeli widzimy, że nasi znajomi chętnie wchodzą w naszą przestrzeń osobistą to jest to znak że jesteśmy dla nich atrakcyjnymi ludźmi.

 

6. Inni ludzie są mniej krytyczni wobec ciebie

 

Zastanów się czy widząc piękną kobietę lub przystojnego faceta chcielibyśmy zrazić ich do siebie wytykając im jakieś błędy. Odpowiedź jest raczej oczywista. Jeżeli poznajemy kogoś kto nam się podoba to chcemy za wszelką cenę sprawić żeby ta osoba nas polubiła a uwydatnianie czyichś wad na pewno nie jest ku temu odpowiednią drogą. I chociaż zazwyczaj to my sami jesteśmy najbardziej krytyczni jeśli chodzi o nasze wady to zdarza się że inni także wypominają nam to lub owo z naszych przywar. Jednak jeżeli faktycznie jesteśmy osobami atrakcyjnymi to zaczniemy zauważać że jesteśmy traktowani o wiele łagodniej od innych. Chociaż mamy podobne wady jak inni to jakoś innym nie będzie to wcale przeszkadzało, tak jakby te wady tak naprawdę nie istniały. Jeżeli bardzo często jesteśmy traktowani w sposób ulgowy to jest to niewątpliwy znak na to że jesteśmy bardziej atrakcyjnymi osobami niż nam to się wydaje.

 

7. Łatwo jest Ci rozwijać relacje z nowo poznanymi osobami

 

Nawiązywanie relacji z nowo poznanymi ludźmi może stanowić wyzwanie dla większości z nas. Zazwyczaj jesteśmy raczej nieufni oraz zdystansowani jeżeli chodzi o osoby przy których nie czujemy się jeszcze bezpiecznie. Jest to całkowicie naturalny mechanizm. Jednak pomimo tego niektórzy zdają się w magiczny osób przekonywać do siebie każdą nowo napotkaną w swoim życiu osobę. Tego typu sytuacja jest szczególnie widoczna jeżeli chodzi o środowiska randek online. W przypadku gdy to facet podrywa kobietę to bardzo trudno będzie mu rozwinąć znajomość przez internet. Dzieje się to głównie dlatego że tego typu miejsca odwiedza znacznie więcej mężczyzn niż kobiet przez co ta pierwsza strona musi podejmować dodatkowe działania żeby zwrócić na siebie uwagę swojej wybranki. Jednak jeżeli jesteś osobą atrakcyjną fizycznie oraz masz dobre zdjęcia to zauważysz, że płeć przeciwna sama garnie się do kontaktu z tobą. W internecie można odnaleźć szereg eksperymentów, mniej lub bardziej etycznych w których widoczna jest diametralna zmiana nastawienia osób względem atrakcyjnego profilu. Jednak atrakcyjność nie sprowadza się jedynie do atrakcyjności wizualnej. Czasami naszym głównym atutem będzie to jakim człowiekiem jesteśmy oraz jak traktujemy ludzi, którzy nas otaczają. Osoby zabawne lub przyjacielskie znacznie łatwiej będą rozwijać relacje z nowo poznanymi osobami. Należy o tym pamiętać.

 

8. Pamiętaj że co człowiek to inne gusta

 

Każdy z nas jest inny. Mamy różne walory estetyczne jak i intelektualne. Pochodzimy z różnych rodzin oraz środowisk. Posiadamy różne wykształcenie oraz wykonywany zawód. Dlatego nie ma się co dziwić że nie istnieje jeden, ustalony kanon piękna. Co więcej, to co jest uznawane za atrakcyjne w jednej części świata będzie traktowane jako okropne w drugiej. Przykładowo jeżeli biały człowiek z europy, który nie jest traktowany jako osoba atrakcyjna przeniesie się w regiony azji to z automatu uzyska kilka stopni w górę jeżeli chodzi o atrakcyjność. Dzieje się tak ponieważ ludzie z azji traktują europejczyków jako osoby z egzotyczną dla nich urodą, co może być dla nich szczególnie atrakcyjne. Tak samo dzieje się gdy w Polsce zobaczymy latynosa lub osobę czarnoskórą. Nasza reakcja zostanie spotęgowana przez fakt, że jest to dla nas wyjątkowy widok. Ponadto warto zaznaczyć że nawet wśród tego samego społeczeństwa będą znajdować się ludzie, którzy mają skrajnie różne poglądy jeżeli chodzi o ocenę atrakcyjności. Dlatego jeżeli uważasz się za osobę mało atrakcyjną to może się okazać że problem nie leży w tobie tylko w twoim otoczeniu. W takim przypadku zalecane byłoby poszukanie takiego środowiska w którym będziemy czuli się komfortowo.

 

Podsumowując, jest wiele aspektów dzięki którym możemy ocenić jak atrakcyjna jest dana osoba. Dla jednych najważniejszym czynnikiem będzie aspekt wizualny, czyli to jak dana osoba wygląda. Innych zachęcać będzie zachęcać charakter danego człowieka lub jego status społeczny. Dlatego nie powinniśmy skupiać się jedynie na jednym z tych aspektów. Postarajmy się stale weryfikować kolejne z wyżej wymienionych punktów, dzięki czemu będziemy w stanie stwierdzić czy rozumienie naszej własnej atrakcyjności jest poprawne. Pamiętajmy, że jako ludzie jesteśmy zazwyczaj zbyt krytyczni wobec siebie przez co widzimy się w gorszym świetle niż postrzega nas nasze otoczenie. Mamy nadzieję że lektura tego artykułu pozwoliła Ci na zdobycie wiedzy pozwalającej na dostrzeżenie znaków że jesteś bardziej atrakcyjną osobą niż myślisz. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami na naszym portalu. Powodzenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda