hamburger icon
close menu icon

8 sposobów na idealną randkę

Randkowanie to świetny sposób na poznanie się i w rezultacie na znalezienie tej idealnej dla nas osoby. Jednak dla wielu niedoświadczonych osób randki wydają się być wydarzeniem niesamowicie wręcz stresującym. Każdy z nas chce żeby nasze randki były idealne i w pełni zaspokajały pragnienia zarówno nasze jak i tej drugiej osoby. W rzeczywistości randkowanie nie jest wcale tak skomplikowane jak większości z nas się wydaje. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o celu randki, czyli o poznaniu drugiej osoby na tyle by postanowić o kontynuowaniu dalszej znajomości lub jej zerwaniu. W niniejszym artykule zamieściliśmy kilka porad, dzięki którym sprawicie że wasze randki będą wam obojgu sprawiały radość i z niecierpliwością będziecie oczekiwać kolejnych.

 

1. Bądź sobą

 

Najważniejszą zasadą podczas randek, szczególnie tych pierwszych jest to żebyśmy ciągle pozostawali sobą. Zapewne zdajemy sobie sprawę że podczas poznawania nowej osoby bardzo zależy nam na imponowaniu obiektowi naszych westchnień. Oczywiście w tego typu sytuacjach będziemy zawsze starali się być najlepszą wersją samego siebie. Z jednej strony pokazuje to jak ważna jest dla nas dana znajomość jednak z drugiej strony pokazujemy tylko naszą maskę. W rzeczywistości każdy z nas ma wady i zalety. Jest to całkowicie naturalne że staramy się wypaść lepiej niż zazwyczaj. Sprawia to jednak że stajemy się bardzo nienaturalni w tym co robimy. Dodatkowo w dłuższej perspektywie nie będziemy w stanie owej maski utrzymywać i w końcu nasza prawdziwa natura wyjdzie na światło dzienne co może być nieprzyjemnym wydarzeniem w życiu naszych partnerów, którzy przyzwyczaili się już do wyidealizowanej wersji naszej osoby.

 

2. Zadbaj o wygląd

 

Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć o tym jak ważnym czynnikiem w ocenie atrakcyjności drugiej osoby jest jej wygląd. Jako ludzie najpierw dostrzegamy czyjś wygląd, dopiero potem dostrzegamy inne cechy osobowości. Niestety to jak atrakcyjni wizualnie jesteśmy w oczach innych nie jest przez nas w pełni kontrolowane, każdy z nas rodzi się z pewnym typem urody, który odziedziczyliśmy od naszych rodziców. Jednak nie oznacza to że nic nie możemy z tym faktem zrobić. Przede wszystkim zadbajmy o naszą higienę. Prysznic oraz dokładne wyczyszczenie naszego ciałą zdecydowanie wyjdzie nam na plus. Zadbajmy także o naszą fryzurę, starajmy się skorzystać z usług fryzjera, któremu faktycznie zależy na tym żebyśmy dobrze wyglądali i który dobierze fryzurę dostosowaną do typu i kształtu naszej głowy oraz włosów. Ubierzmy się w ubrania dostosowane do okoliczności. Pamiętajmy że powinniśmy wybrać inny strój jeżeli udajemy się do teatru a inny jeżeli idziemy do parku rozrywki. Ważne jest żebyśmy wyróżniali się pozytywnie a jednocześnie czuli się swobodnie w naszych ubraniach.

 

3. Pamiętaj że spotkanie jest zdecydowanie lepsze niż pisanie

 

Dzisiejszy świat daje niesamowite możliwości przepływu informacji, które nie były możliwe jeszcze kilkadziesiąt lat temu. W dzisiejszym świecie randkowanie oraz poznawanie nowych osób zmieniło się diametralnie. Kiedyś żeby poznać kogoś nowego musieliśmy zazwyczaj udać się na potańcówkę z nieznajomymi lub zainteresować się osobami z naszego otoczenia. W dzisiejszym świecie dzięki rozwojowi internetu oraz telefonów mamy do dyspozycji mnogość aplikacji dzięki którym jesteśmy w stanie poznawać nowe relacje. Jak wszystko, ta forma komunikacji ma zarówno swoje wady jak i zalety. Jednak bardzo często możemy zaobserwować sytuacje w której bardzo dobrze się nam z kimś piszę na telefonie, jednak pomimo widocznej chemii łączącej nas z daną osobą nie możemy zdecydować się na spotkanie. W pewnym stopniu czujemy się bardziej anonimowi korzystając z pomocy mediów. Nie odczuwamy tej presji, która towarzyszy przy spotkaniu z nieznajomymi twarzą w twarz. Jednak pamiętajmy że to właśnie te rzeczywiste spotkania stanowią podwaliny udanego związku. Nie da się zbudować prawdziwej relacji wykorzystując w tym celu jedynie wiadomości tekstowe. Dlatego pomimo obaw że coś może pójść nie po naszej myśli zawsze powinniśmy przekładać realne spotkania ponad aplikacje mobilne.

 

4. Użyj odpowiednich komplementów

 

Każdy z nas uwielbia słuchać komplementów na swój temat. Jednak ważne jest żeby stosować je w odpowiedni sposób. Przede wszystkim nasze komplementy powinny być rzeczywiste. Jeżeli komplementujemy cechę która nie istnieje u drugiej osoby to możemy zostać odebrani jako osoby fałszywe lub nawet naśmiewające się z danej osoby. Zdecydowanie nie chcemy uzyskać takiego efektu podczas naszych randek. Dlatego postarajmy się żeby komplementować to co faktycznie uznajemy za zaletę w osobowości danej osoby. Drugim ważnym czynnikiem decydującym o tym jak odebrane zostaną nasze komplementy jest częstotliwość występowania danego komplementu. Zastanówmy się czy może nie za często komplementujemy drugą osobę. Dzieje się to tak zazwyczaj na początku znajomości. Szczególnie jeżeli druga osoba bardzo nam się podoba i zależy nam na tym żeby kontynuować i rozwijać tę znajomość. Jednak komplementy powinny być stosowane z rozwagą, jeden dobry komplement jest znacznie cenniejszy niż tysiąc błahych i nieprawdziwych komplementów, które dana osoba usłyszała zapewne wielokrotnie.

 

5. Pamiętaj że każdy szuka bezpieczeństwa

 

Szykując się na spotkanie z nowo poznaną osobą odczuwamy spore dawki niepewności. W tego typu sytuacjach jest tyle nieznanych zmiennych, które stale zaprzątają nasz umysł, że zaczynamy odczuwać stres związany ze spotkaniem. Nie wiemy czy dobrze wypadniemy na spotkaniu, nie wiemy czy dana osoba nie będzie próbowała nas oszukać, na koniec nie wiemy czy to wszystko nie jest jedynie niestosownym żartem jednego z naszych znajomych. Randkowanie w przypadku osób niedoświadczonych wydaje się być strasznym wydarzeniem. Pamiętajmy jednak że tego typu wątpliwości są czymś całkowicie naturalnym i że druga strona zapewne również przeżywa coś podobnego. Dlatego ważne jest żebyśmy na nasze randki wybierali takie miejsca, w których zarówno my jak i druga strona będzie czułą się bezpiecznie. Ważne jest także żebyśmy otwarcie mówili o naszych oczekiwaniach oraz ambicjach związanych z celami tej randki oraz znajomości. Dzięki temu nie dojdzie między nami do niepotrzebnym niedomówień.

 

6. Przestań ciągle analizować

 

Problemem większości ludzi jest to, że zarówno przed jak i po randce a także w jej trakcie nie przestaje analizować każdego możliwego wariantu tego spotkania. Przed randką planujemy dokładnie każdy krok, wymyślamy tysiące możliwych scenariuszy i tego w jaki sposób potoczy się nasze spotkanie. W trakcie samej randki kombinujemy jak tylko możemy co jeszcze mamy powiedzieć lub zrobić żeby tylko wypaść jak najlepiej. Natomiast jeszcze długo po zakończeniu spotkania na nowo analizujemy cały jej przebieg i zastanawiamy się co mogliśmy zrobić lepiej. Wszystko to sprawia że robimy z igły widły. Do randkowania powinniśmy podejść na luzie. Pamiętajmy że przede wszystkim na spotkaniu powinniśmy się dobrze bawić. Nadmierna analiza spowoduje jedynie że wyolbrzymiamy wszystkie negatywne aspekty naszego spotkania. Natomiast nieskończone planowanie nie zda nam się na nic bo w większości przypadków rzeczywistość szybko weryfikuje nasze plany. 

 

7. Ustal swój budżet

 

Czasami bywa tak że zaślepieni miłością oraz chęcią zaimponowania osobie na której nam zależy popełniamy szereg pomyłek przez które ciężko jest nam się później pozbierać. Może nie brzmi to zbyt romantycznie ale musimy pamiętać o tym że poza randkami życie toczy się dalej. Jeżeli wydamy nasze wszystkie oszczędności na randkę naszym marzeń to możemy się rozczarować w momencie w którym coś nie pójdzie po naszej myśli. Tego typu zachowania skłania nas do niebezpiecznej postawy w której żądamy od naszego partnera odpowiedniego traktowania bo przecież poświęciliśmy tak wiele żeby ten wspólny wieczór był niezapomniany. Niestety często druga połówka może nie podzielać naszego entuzjazmu przez co będziemy czuli się jeszcze bardziej sfrustrowani tym że wydaliśmy więcej niż tak naprawdę mogliśmy. Dlatego przed pójściem na randkę powinniśmy odpowiednio zaplanować wydatki. Powinniśmy zorientować się jakie ceny panują w miejscach które chcemy odwiedzić i na jaki koszt jesteśmy ewentualnie narażeni. Do sumy która nam wyjdzie należy dodać jeszcze co nieco bo jak wszyscy wiemy nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować wszystko z góry a szkoda byłoby tracić dobrą okazję przez swoje skąpstwo.

 

8. Wybierz odpowiednie miejsce

 

Odpowiednie miejsce spotkania to klucz do udanej randki. Wszystko tak naprawdę zależy od etapu waszej znajomości. Jeżeli dopiero co się poznajemy to najlepszym miejscem będzie spacer po pobliskim parku pełnym ludzi lub wizyta w kafejce. Pozwoli to na zbudowanie buforu bezpieczeństwa zarówno dla nas samych jak i naszego partnera lub partnerki. Jeżeli nasza znajomość znajduje się już na kolejnych etapach to postarajmy się żeby miejsca które odwiedzamy sprzyjały wspólnemu spędzaniu czasu. Koncerty lub kluby z głośną muzyką sprawią że będziemy mogli się wyszaleć jednak nie będziemy w stanie spędzić czasu sam na sam, co jest podstawą budowania związku. Pamiętajmy także że w zdecydowanej większości przypadków wszelkie aktywności sportowe będą zaliczać się do tych niesamowitych randek. Skok na bungee lub wspinaczka na pewno są łatwiejsze do zapamiętania niż oklepana kolacja w okolicznej restauracji z drogim jedzeniem.

 

Podsumowując, randkowanie nie jest czymś czego powinniśmy się obawiać, wręcz przeciwnie, powinniśmy traktować randki jako świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz poznawanie nowych osób, które potencjalnie będą naszymi partnerami na całe życie. Pamiętajmy że randki mają nam sprawiać radość dlatego starajmy się robić to co lubimy i nie stresować się zbytnio tym jak wypadniemy. Jeżeli pomiędzy nami a tą drugą osobą będzie odpowiednia chemia to nie ważne jak bardzo się wygłupiamy to i tak powinno być wesoło i przyjemnie dla każdej ze stron. Mamy nadzieję że lektura tego artykułu pozwoliła wam na zdobycie nieco wiedzy na temat sposobów na idealną randkę. Powodzenia.

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda