hamburger icon
close menu icon

8 metod na lepszy wygląd

Każdy z nas w głębi naszego serca chce być kimś pięknym i podziwianym przez innych. To jak wyglądamy, wbrew  obiegowej opinii, że liczy się wnętrze jest niesamowicie wręcz istotne. Ludzie, którzy są uznawani za ładniejszych mają po prostu w życiu łatwiej. W momencie w którym wyglądamy lepiej niż nasze otoczenie nasze relacje z innymi są zdecydowanie łatwiejsze. Statystycznie piękniejsi ludzie mają więcej znajomych, lepsze oferty pracy i łatwiej osiągają to co dla ludzi brzydkich stanowi nie lada wyzwanie. Oczywiście należy mieć w tej kwestii pewien umiar. Dobry wygląd nie oznacza jednoznacznie że ktoś jest skazany na sukces. Jednak warto zauważyć że pewność siebie oraz powszechna atencja którą posiadają ludzie z piękną aparycja sprawia że o wiele łatwiej jest im poruszać się w społeczeństwie. Chociaż to jak wyglądamy opiera się w głównej mierze na genach które uzyskaliśmy w spadku po naszych rodzicach to jednak w dzisiejszym świecie mamy ogromne pole do rozwoju i rozwijania naszego potencjału. Nie skupiajmy się na rzeczach na które nie mamy wpływu, takich jak na przykład wzrost czy kolor skóry. Skupmy się natomiast na tym co faktycznie możemy poprawić żeby wyglądać lepiej. W niniejszym artykule przedstawiliśmy kilka metod na to w jaki sposób każdy z nas może poprawić swój wygląd.

 

1. Zacznij dbać o swoje ciało

 

Nasze ciało stanowi podstawę naszego wyglądu. Nawet w najlepszych ciuchach nasze nieatrakcyjne ciało będzie się odznaczać. Dlatego jeżeli chcemy od czegoś zacząć pracę nad swoim wyglądem to na pewno naszym pierwszym krokiem powinno być wytrenowanie naszej atletycznej sylwetki. Zdrowa waga ciała oraz dobre umięśnienie to nie tylko kwestia wyglądu ale także i zdrowia. Jeżeli jesteśmy osobami z nadwagą to nasze organy wewnętrzne nie będą działały w odpowiedni sposób. Z drugiej strony pamiętajmy żeby utrzymywać zdrowy rozsądek i nie sprowadzać swojej wagi to wartości krytycznych bo jest to równie negatywne dla naszego zdrowia jak nadmierne otłuszczenie. Wprowadźmy do swojego życia regularne treningi naszego ciała. Nie musimy przy tym od razu rzucać się na głęboką wodę. Zacznijmy od prostych ćwiczeń oraz dodatkowych spacerów. Nie sprawi to że będziemy przypominać swoją posturą posągi greckich bogów, jednak sprawi to że przyzwyczaimy się do regularnych aktywności. W miarę postępów zacznijmy stosować coraz to bardziej wymagające treningi. Jeżeli będziemy pracować sumiennie i regularnie to po pewnym czasie zaczniemy zauważać efekty w budowie naszego ciała. Nasza waga zacznie maleć, nasza sylwetka zacznie nabierać bardziej atletycznych kształtów a nasza pewność siebie będzie w tym momencie szczytować. Wszystko to sprawi że zaczniemy być postrzegani jako osoby bardziej atrakcyjne. Dodatkowo będzie to stanowiło świetną bazę do kolejnych działań w procesie poprawy swojego wyglądu.

 

2. Zachowaj higienę na najwyższym poziomie

 

Niezależnie od tego jak bardzo wysportowani jesteśmy, jakiej marki ciuchy ubieramy i jak się zachowujemy, jeżeli jesteśmy kimś kto nie dba o podstawową higienę osobistą to zostaniemy uznani za osoby nieatrakcyjne. Każdy z nas zna kogoś kto ma problemy z higieną osobistą, mimowolnie unikamy spotkań z taką osobą. W skrajnych przypadkach przebywanie w obecności tego typu osoby sprawia że musimy powstrzymywać odruch wymiotny. Codzienną praktyką każdego z nas powinno być dbanie o siebie. Zawsze powinniśmy mieć umyte i czyste włosy. Zadbajmy o to żeby nasz oddech był zawsze świeży. Poza myciem zębów używajmy także gumy do żucia lub odświeżaczy do ust. Regularnie musimy także czyścić uszy z nadmiernego wosku. Bardzo ważne jest abyśmy zadbali o stan naszych paznokci. Jedną z najbardziej ohydnych rzeczy wśród osób z problemem higieny osobistej są długie, wrastające paznokcie z magazynem nagromadzonego brudu. Zadbajmy też o nasz zapach. Regularne prysznice to podstawa ale używajmy także odpowiednich kosmetyków. Zresztą jeżeli mowa o kosmetykach to naprawdę powinniśmy zacząć ich używać. Nie mówimy tutaj jedynie o standardowym dezodorancie ale także o wszelkich kremach i żelach dzięki którym nasza skóra będzie w stanie się zregenerować. Zaletą tej metody jest to że jesteśmy w stanie w łatwy sposób sprawić że nasza atrakcyjność zwiększy się w sposób natychmiastowy, jeżeli tylko zastosujemy się do tych kilku porad.

 

3. Dostosuj swoją garderobę

 

Zbyt wiele osób, głównie mężczyzn ale także i kobiet w pewnym wieku postanawia lekceważyć swoją garderobę, co jest zasadniczo ogromnym błędem. To jak się ubieramy ma spore przełożenie na to jak jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że choć nasz ubiór jest sprawą osobistą opartą o nasze przyzwyczajenia to jednak zawsze powinniśmy ubierać się stosownie do naszego wieku. Niestety coraz częściej można zauważyć ludzi w okolicach trzydziestu paru lat, którzy ubierają się niczym nastolatkowie. Sprawia to że mamy odczucie że taka osoba nie jest zbyt dojrzała emocjonalnie pomimo swojego wieku. Jeżeli chcemy ubierać się w sposób atrakcyjny to nasze ubrania powinny być dopasowane zarówno do naszej sylwetki jak i do naszego charakteru. Jeżeli jesteśmy osobą spokojną i ułożoną z osobowością typowo introwertyczną to noszenie skóry naszpikowanej metalem oraz glanów może okazać się nietrafionym pomysłem. Chociaż w ostatnich latach dominuje głównie moda typu unisex w której wszyscy noszą t-shirty oraz spodnie jeansowe to sprawia to że nosząc tego typu ubiór stajemy się bardzo neutralni i po prostu nudni. Pamiętajmy że nasz ubiór powinien podkreślać naszą płeć. Dla kobiet bardziej atrakcyjny będzie mężczyzna, który nosi zapinaną koszulę niż facet, który nosi koszulkę z nadrukiem. Faceci natomiast bardziej oglądają się za kobietami, które noszą sukienki oraz spódnice. Stale powinniśmy sprawdzać jakie ubrania posiadamy w swojej kolekcji. Jeżeli jest coś czego nie nosiliśmy przez ostatni rok to z czystym sumieniem możemy się tego pozbyć.

 

4. Zadbaj o swoją głowę

 

Nasza fryzura jest niesamowicie ważnym aspektem naszego wyglądu. Pomijając oczywisty fakt, że zawsze powinniśmy mieć czyste włosy to warto skupić się na odpowiednim dobraniu naszej fryzury do budowy naszej głowy oraz typu posiadanych przez nas włosów. Postarajmy się poświęcić nieco czasu na zaznajomienie się z tym jakie fryzury są obecnie w modzie. Odwiedźmy dobrego fryzjera w naszej okolicy i postarajmy się przedyskutować różne modele fryzur. Dobry fryzjer powinien zadbać o to żeby nasza fryzura pasowała do tego jak zbudowana jest nasza czaszka. Pamiętajmy że jeżeli jesteśmy facetem, który ma problem z nadmiernym łysieniem to często najlepszym pomysłem będzie po prostu ogolenie się na łyso. Nieśmiałe próby ukrycia łysiny mogą okazać się niezdarną próbą maskowania własnych kompleksów. Musimy niestety zaakceptować czasami fakt że natura poskąpiła nam pewnych walorów i pomimo tego starać się maksymalizować to na co faktycznie mamy wpływ. Jako kobiety pamiętajmy, żę długie włosy są atutem płci pięknej. Widząc kogoś z długimi włosami niejako zakładamy instynktownie że jest to właśnie kobieta. Działa tutaj ten sam mechanizm jak przy doborze garderoby.

 

5. Dbaj o swoje uzębienie

 

Dobry stan naszego uzębienia sprawia, że nie boimy się uśmiechać. Uśmiech jest uznawany za niezwykle silne narzędzie do sprawiania dobrego wrażenia na otoczeniu. Zdrowe, białe i pełne uzębienie powinno być celem każdego z nas. Dobrze obrazuje to sytuacja na zachodzie, gdzie nawet osoby będące na skraju społeczeństwa dbają o to żeby regularnie odwiedzać dentystę. Zęby to niezwykle ciekawe obiekty. Z jednej strony potrzebujemy diamentowych wierteł żeby je sprawnie przewiercić, jednak z drugiej niszczy je zwykły cukier. Pomijając komediowy aspekt tego stwierdzenia warto nadmienić że niestety nasze uzębienie stale się niszczy. Dlatego ważne jest żeby regularnie o nie dbać. W ten sposób będziemy w stanie uniknąć kosztownego leczenie oraz wymiany zębów u dentysty. Warto nadmienić, że niezależnie od tego jak beznadziejny jest obecny stan naszego uzębienia to warto skonsultować się z specjalistą żeby ustalił on plan doprowadzenia naszego uśmiechu do jak najlepszego stanu. Dzisiejszy stan stomatologii jest niesamowity i naprawdę jesteśmy w stanie naprawić nawet najgorsze przypadki. Nigdy nie powinniśmy wstydzić się wizyty u dentysty. Pamiętajmy że jako specjalista zapewne widział on niejednokrotnie gorsze przypadki niż nasz i nie zrobi to na nic zbyt wielkiego wrażenia. 

 

6. Korzystaj z kosmetyków

 

Wspomnieliśmy już o tym przy okazji omawiania punktu o higienie osobistej. Jednak warto tutaj szczególnie zaznaczyć jak ważne jest korzystanie z odpowiednich kosmetyków przy dbaniu o siebie. Spółki sklepowe uginają się od różnorakich produktów, dzięki którym możemy w łatwy sposób poradzić sobie z większością niedoborów naszej skóry, włosów oraz paznokci. W społeczeństwie zbyt często panuje przeświadczenie że kosmetyki są czymś przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. Tego typu myślenie oraz powtarzanie tego typu stwierdzeń jest wysoce szkodliwa. Kosmetyki służą nam niezależnie od tego jakiej płci jesteśmy. Jeżeli chcemy dbać o swój wygląd oraz zdrowie naszego ciała to stosowanie wspomagania w postaci kosmetyków jest więcej niż zalecane i w żadnym stopniu nie umniejsza roli mężczyzny. Warto także aby niektóre z pań zadbały o odpowiednie środki kosmetyczne i zadbały o siebie.

 

7. Zadbaj o dobry sen

 

Sen jest podstawą nasze dobrego samopoczucia. Nasze dobre samopoczucia natomiast ma bezpośrednie przełożenie na to jak prezentujemy się w oczach innych. Brak zdrowego i długiego snu sprawia że sprawiamy że nasz wygląd pogarsza się. Jeżeli chcemy dobrze się prezentować i być atrakcyjnymi i pełnymi energii osobami to musimy dobrze się wysypiać. Zadbajmy o to żeby nasz sen był na jak najwyższym poziomie. Postarajmy się żeby nasza sypialnia była cicha i miała dostatecznie dużo powietrza. Nasze łóżko powinno mieć dobry materac dostosowany do naszych preferencji. Świeża pościel również polepszy naszą jakość snu. Starajmy się spać o ustalonych godzinach, dzięki czemu przyzwyczaimy nasz organizm do konkretnego trybu dobowego.

 

8. Pij dużo płynów

 

Picie dostatecznej ilości płynów jest czymś niesamowitym jeżeli chodzi o poprawę naszego samopoczucia oraz wyglądu. W natłoku pracy oraz obowiązków często zapominamy jak dużo tak naprawdę powinniśmy pić płynów. Zbyt często wybieramy płyny przepełnione szkodliwymi substancjami chemicznymi oraz cukrem. Postarajmy wyrobić w sobie nawyk picia zwykłej wody. Pozwoli to nam na dostateczne nawodnienie co sprzyja pracy organów wewnętrznych i zwiększa wydolność naszego organizmu. Nasza skóra przybierze w ten sposób lepszy wygląd a nasze poczucie zacznie się znacząco poprawiać. Ten punkt powinniśmy zastosować szczególnie w przypadku gdy nasza aktywność fizyczna jest na wysokim poziomie. 

 

Niezależnie od tego jakie mamy mniemanie o sobie i jak nisko oceniamy swój obecny wygląd. Zawsze jest pewne pole do działania, dzięki czemu możemy przeobrazić się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Nie jest to proste i będzie wymagało to od nas ogromnej pracy oraz cierpliwości jednak poprawa naszego wizerunku oraz atrakcyjności w oczach innych pozwoli nam na  łatwiejsze nawiązywanie kontaktów. Sprawi to że nasze życie wejdzie na lepszy poziom, co powinno być celem każdego z nas. Mamy nadzieję że wiedza zawarta w tym artykule pomoże wam na waszej drodze do stania się najatrakcyjniejszą wersją siebie. Powodzenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda