hamburger icon
close menu icon

5 cech przystojnego mężczyzny

Niewątpliwie każdy z mężczyzn chciałby być uznawany za przystojnego. Uznanie otoczenia oraz płci przeciwnej jest jednym z najsilniejszych bodźców motywujących nas do działania. Niejako z natury zakładamy że osoby, które można uznać za ponadprzeciętnie obdarzone walorami estetycznymi są jednostkami lepszymi. Chociaż nie jest to w pełni prawda to nie da się jednak zaprzeczyć że przystojne osoby mają w życiu łatwiej. Nie tylko jeśli chodzi o nawiązywanie nowych relacji oraz związki ale także codzienne życie. Osoby atrakcyjne wizualnie będą zazwyczaj miały znacznie mniej problemów z załatwianiem codziennych spraw czy to w pracy czy w urzędzie. Tego typu osoby znacznie łatwiej otrzymują pomoc od swojego otoczenia. Przykładowo piękna kobieta znacznie łatwiej znajdzie kogoś skłonnego do pomocy z zepsutym autem niż starszy mało atrakcyjny facet. Niestety to czy ktoś należy do grupy osób przystojnych zależy w dużej mierze od genów jakie ta osoba odziedziczyła. Jest wiele rzeczy na które nie mamy wpływu jednak nie oznacza to że powinniśmy się poddawać. Wręcz przeciwnie, jeżeli zaczniemy działać w celu poprawy swojego wizerunku to okaże się że tak naprawdę nie mamy w swoim otoczeniu żadnej konkurencji. Pamiętajmy, że większość ludzi tak naprawdę nie robi nic, żeby lepiej się prezentować a czas niestety nie oszczędza nikogo. Dlatego właśnie poniżej podaliśmy kilka przykładów działań, dzięki którym każdy facet może poprawić swój ranking atrakcyjności, niezależnie od posiadanych przez niego genów. 

 

1. Bądź zarówno miły i drapieżny

 

Jak często zdarza Ci się doznawać tego dysonansu poznawczego w którym znana tobie kobieta mówiła Ci wielokrotnie, że jej typem faceta jest ułożony i miły domator, który będzie w stanie się nią zaopiekować i obdarzyć ciepłem rodzinnym. Jednak w momencie w którym sprawdzimy listę jej partnerów to wypełniona jest ona jedynie narcystycznymi bandziorami, którzy traktowali ją jedynie jako zabawkę. Kobiety zapytane o ich idealny typ faceta bardzo często podają cechy, które są ze sobą sprzeczne. Szukają kogoś kto jest romantykiem i będzie padał im do stóp jednak jednocześnie chciałyby poznać kogoś awanturniczego kto umie zadbać o siebie i nie będzie dawał sobą pomiatać. Jest to coś co często wprawia w konsternację osoby które dopiero zaczynają poznawać tajniki relacji damsko-męskich. Jak więc najlepiej podejść do tego typu tematu? Jeżeli chcemy zwiększyć swoją popularność u płci przeciwnej to powinniśmy starać się jak najczęściej zmieniać typ bodźca którym oddziałujemy na drugą osobę. Używając prostego języka, powinniśmy być zarówno romantyczni jak i oschli, czasami tak a innym razem inaczej. W ten sposób sprawimy, że ciągle będziemy nieodgadnioną zagadką co zwiększy naszą popularność.

 

2. Śmiech to zdrowie i nie tylko

 

Chyba każdy z nas zna to powiedzenie, że śmiech to zdrowie. Chociaż nie będziemy tutaj zastanawiali się nad aspektami medycznymi tego stwierdzenia to śmiało możemy zapewnić, że piękny i lśniący uśmiech na naszej twarzy gwałtownie zwiększa naszą popularność w oczach innych. Uśmiech to coś co kojarzy nam się z pozytywnym nastawieniem oraz otwartością na relacje. Bardzo często śmiech bywa zaraźliwy i widząc lub słysząc czyjś śmiech, sami mimowolnie zaczynamy się uśmiechać. Dlatego bardzo ważne jest abyśmy zadbali o wygląd i stan naszego uzębienia. Jest to coś co jest bardzo widoczne jeżeli spojrzymy na zachód. Często można dostrzec, że nawet Ci najbiedniejsi dbają o to żeby mieć lśniący uśmiech. Zacznijmy od podstawowych rzeczy jak unikanie niezdrowego i słodkiego jedzenia oraz odpowiednie szczotkowanie zębów. Powinniśmy szczotkować swoje zęby co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Najlepiej byłoby to robić po każdym posiłku jednak zdajemy sobie sprawę, że wykonywanie tej czynności w pracy lub na studiach mogłoby być nieco problematyczne. Poza tym postarajmy się regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny, żeby na bieżąco  sprawdzać stan naszego uzębienia oraz korygować ewentualne braki. Jeżeli odpowiednio wcześnie zadbamy o ten aspekt naszego życia to poza zwiększeniem swojej popularności u płci przeciwnej oszczędzimy sobie także problemów w przyszłości.

 

3. Wytrenuj ciało greckiego boga

 

Nasze ciało powinno być naszą świątynią. To czy wygląda i funkcjonuje odpowiednio zależy w głównej mierze od tego co jemy oraz jak je ćwiczymy. Coraz większym problemem dzisiejszego świata jest to że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe. Z roku na rok wskaźnik osób z nadwagą na całym świecie zwiększa się. Otyłość to nie tylko aspekt wizualny ale przede wszystkim zdrowotny. Tym bardziej martwi fakt, że w ostatnich latach popularność zaczęły uzyskiwać wszelkie manifesty zachwalające dużą wagę ciała co powoduje że jedynie pogarszamy ten stan. Nie oznacza to jednocześnie że każdy z nas ma od teraz posiadać nieskazitelne ciało tytułowego greckiego boga. Jednak nie oszukujmy się, zwracamy uwagę na aspekty wizualne drugiej osoby przynajmniej równie mocno jak na osobowość. I chociaż może nie uda nam się nigdy dojść do perfekcji to jednak wciąż powinniśmy do tego dążyć. Szczególnie w dzisiejszych czasach nasze atletyczne ciało będzie wyróżniać się na tle okrągłych brzuszków i pyzatych twarzy. Nie musimy od razu rozpoczynać morderczego treningu niczym w oddziałach specjalnych. Wystarczy że zaczniemy od regularnych ćwiczeń w domu, spacerów i jazdy na rowerze. Jeżeli wyrobimy sobie nawyk regularnych ćwiczeń to z czasem sami zaczniemy chcieć robić coraz to cięższe ćwiczenia, a co więcej zaczniemy także zauważać efekty w postaci sportowej sylwetki.

 

4. Trzymaj głowę wysoko

 

Jedną z cech które niszczą popularność mężczyzn jest to że brakuje im pewności siebie. Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz to słabsze. W czasach naszych rodziców lub dziadków archetypem mężczyzny był twardziel lub wojownik, który dzielnie walczył ze wszystkimi przeciwnościami. Jednak dzisiaj odchodzimy już od tego typu wzorców. Dzisiejszy kryzys męskości sprawił, że coraz trudniej jest nam opisać w jaki sposób powinien zachowywać się prawdziwy mężczyzna. Młodzi chłopcy uczą się jak być grzeczni i potulni zamiast awanturniczy i ciekawi świata. Jest to coś co sprawia że nasze społeczeństwo zaczyna się zapadać pod ciężarem swoich własnych problemów. Dlatego jeżeli chcesz wyróżniać się na tle innych nijakich facetów i zwiększyć swoją popularność wśród kobiet to powinieneś nauczyć się pewności siebie. Żeby wykształcić w sobie pewność siebie musisz przede wszystkim podejmować wyzwania, które wydają się ponad twoje siły. Ponosząc porażki i wyciągając z nich lekcje na przyszłość kształtujemy swoją osobowość. Nie powinieneś bać się podejmowania wyzwań wręcz przeciwnie, wykształć w sobie nawyk dążenia do coraz to trudniejszych zadań. Poprzez regularne pokonywanie przeciwności nauczysz się że możesz zdziałać o wiele więcej niż ludzie dookoła Ciebie, którzy nawet nie podejmą się próby wykonania tych zadań. Ciężka praca jaką wykonasz przełoży się na budowanie pewności siebie, dzięki czemu poprawisz swoje życie nie tylko w sferze relacji ale również w każdym innym jego aspekcie. 

 

5. Twój ubiór ma znaczenie

 

Czasami słyszymy że ładne opakowanie nie oznacza ładnej zawartości. Chociaż jest w tym sporo prawdy to jednak warto zauważyć, że jako ludzie w większości jesteśmy jednak wzrokowcami i wygląd drugiej osoby jest czymś co daje nam najwięcej informacji przy pierwszym spotkaniu. Zdecydowanie inaczej będziemy się zachowywać wobec kogoś kto nosi drogie, markowe ubrania a kogoś kto jest ubrany w stary znoszony i podarty dres, który swoje ostatnie pranie miał przed wiekami. Powinniśmy zapamiętać, że nasz ubiór jest tak samo ważny jak wygląd naszego ciała oraz charakter. Dobrze dobrane ubrania będą podkreślały naszą sylwetkę oraz status oraz ukrywały nasze braki. Jeżeli chcesz wyglądać atrakcyjnie jako mężczyzna to nie powinieneś ubierać się jak chłopiec. Większość facetów w dzisiejszym świecie nosi t-shirt z nadrukiem, obcisłe jeansy i czapkę z daszkiem na której jest więcej naklejek niż materiału. Tego typu ubiór sprawia że zatracamy swój wizerunek mężczyzny i stajemy się na powrót chłopcami w oczach kobiet. Powinniśmy nosić ubrania które podkreślają atuty dojrzałego faceta. Załóżmy koszulę zapinaną na guziki, dobrze dobrane spodnie, które nie będą wciskały się w nasze klejnoty, pasek od spodni dopasowany do butów, których nie są butami sportowymi. Zadbajmy o to żeby na naszej ręce pojawił się zegarek. Możemy także postarać się poszukać akcesorii które będą wyglądać męsko jak skórzana lub rzemieniowa opaska na rękę lub męski naszyjnik. Wszystko to sprawi że nasz wygląd będzie podkreślał naszą męskość co pozwoli nam na zwiększenie naszej atrakcyjności w oczach kobiet.

 

Podsumowując, jest wiele cech które sprawiają że będziemy postrzegani jako przystojni w oczach innych. Niezależnie od tego z jakiego punktu startujemy zawsze możemy zrobić coś żeby zwiększyć swoją atrakcyjność. Jedne z tych rzeczy jak dobry ubiór lub higiena osobista możemy wykonać natychmiast, inne zaś jak budowanie odpowiedniej sylwetki oraz budowanie pewności siebie będą wymagały od nas wiele krwi, wysiłku i zaangażowania żeby osiągnąć sukces na tym polu. Ważne jest jednak to żebyśmy systematycznie i regularnie starali się dążyć do tego celu. Nasz trud oraz wysiłek zwróci nam się z nawiązką. Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu pozwoliła wam dowiedzieć się w jaki sposób możecie stać się bardziej atrakcyjni oraz jakie są cechy przystojnego mężczyzny. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi w naszym serwisie. Powodzenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda