hamburger icon
close menu icon

11 metod jak być bardziej męskim facetem

Z roku na rok coraz częściej zauważalny jest fakt, że faceci w społeczeństwie stają się coraz to bardziej dziecinni. Żyjemy w czasach w których technologia sprawia że nasze życie jest bardzo komfortowe. Sprawia to że  młodzi chłopcy pozbawieni zostali nieprzyjemnych bodźców które sprawiały że dojrzewali jako mężczyźni. Jednak nasz świat to wciąż drapieżne i niebezpieczne miejsce gdzie musimy codziennie walczyć o lepszy byt. Znacznie łatwiej będzie nam pokonywać wszelkie przeciwności losu w momencie gdy jako faceci będziemy czuli się bardziej męscy. Niezależnie od tego czy mówimy tutaj o sferze miłości, biznesu czy sportu. W każdej z tych dziedzin najlepsze osiągnięcia posiadają faceci których można określić mianem męskimi. W niniejszym artykule przedstawiliśmy kilka porad w jaki sposób możecie przekształcić się z chłopca w mężczyznę. Zapraszamy do lektury artykułu.

 

1. Podejmuj się nowych wyzwań

 

W pierwszej kolejności warto się zastanowić co tak naprawdę nazywamy męskością. Bycie facetem polega na podejmowaniu nowych wyzwań, szukaniu nowych horyzontów i byciu niezwykłym w tym co robimy. Cała historia ludzkości jest przepełniona niezliczoną ilością facetów, którzy osiągali więcej od innych. Jeżeli chcesz uchodzić za męskiego to nie możesz bać się podejmowania wyzwań. Nie oznacza to że wszystko co robisz będzie Ci się udawało. Wręcz przeciwnie. Będziesz popełniał zdecydowanie więcej błędów niż otaczające Cię osoby. Jest to całkowicie normalne że jeżeli robimy coś nowego to z początku jesteśmy w tym beznadziejni. Jednak brak działania jest zdecydowanie gorszym wyborem niż porażka. Z czasem zaczniesz uczyć się w jaki sposób odnosić sukcesy i czego się przestrzegać. Wypełnianie kolejnych wyzwań sprawi że twoja samoocena oraz pewność siebie wyskoczą w orbitę. Będziesz szanował przede wszystkim samego siebie za to że udaje Ci się robić rzeczy, które nie są możliwe dla innych.

 

2. Bądź opanowany

 

Jako facet zawsze powinnieneś być opanowany. Oznacza to że nie powinniśmy działać na podstawie emocji tylko na podstawie logiki oraz faktów. Każdy z nas zapewne ma przykre wspomnienia z momentów w naszym życiu w których pozwoliliśmy sobie na wybuch emocji w niekontrolowanym gniewie. Przez takie sytuacje popełniamy głupie błędy, które ciągną się za nami przez długie lata. Bycie opanowanym nie oznacza jednak że nie powinniśmy posiadać emocji. Pozwólmy sobie na wszystkie pozytywne emocje względem ludzi czy sytuacji w których są one odczuwane. Jeżeli jesteśmy na spotkaniu z przyjaciółmi lub spędzamy czas z naszą połówką to naturalnie będziemy pozwalali sobie na chwile słabości i zapomnienia. Bycie opanowanym w tym przypadku nawiązuje głównie do sytuacji stresowych. Momentów w których powinniśmy za wszelką cenę zachować zimną krew. Jeżeli spotkamy się z sytuacją w której będziemy odczuwali strach, cierpienie lub stres to powinniśmy być w stanie stłumić w sobie te emocje. Bycie impulsywnym bywa czasami pomocne, jednak w większości sytuacji jest to uznawane za słabość. A jako faceci nie powinniśmy być słabi.

 

3. Spędź więcej czasu w męskim towarzystwie

 

Czy zauważyliście jak wygląda struktura dojrzewania młodego chłopca w staro kulturowych plemionach? Zazwyczaj pierwsze kilka lat młodzi chłopcy spędzają w towarzystwie kobiet. Jednak w momencie gdy zaczynają dojrzewać to przenosi się ich do męskiego towarzystwa gdzie pod wodzą starszych kolegów mogą rozwijać się jako mężczyźni. Jeszcze do niedawna taki schemat był czymś normalnym. Typowo męskie towarzystwo będzie się znacznie różnić od kobiecego czy mieszanego towarzystwa. Poruszane są inne tematy. Dominują tutaj inne cechy osobowości oraz zachowania. A jak wszyscy doskonale wiemy to z kim się zadajemy ma ogromny wpływ na to jakimi osobami jesteśmy. Problemem dzisiejszego świata jest to że młodzi mężczyźni są wychowywani głównie przez swoje mamy. Sprawia to że brakuje im męskiego przewodnika i wzoru do naśladowania. Faceci w kolejnych pokoleniach stają się coraz to słabsi. Nie mówimy tutaj jedynie o aspekcie fizycznym ale przede wszystkim o aspektach mentalnych. Zbyt często widzi się młodych mężczyzn bez silnego kręgosłupa moralnego. Zawsze powinniśmy dążyć do tego żeby znaleźć sobie grupę zaufanych osób z którymi spędzimy nieco czasu. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie takich grup jest poszukanie osób które mają zainteresowania podobne do naszych.

 

4. Ukończ rytuał przejścia

 

W nawiązaniu do poprzedniego punktu, chcielibyśmy zauważyć że w starszych społeczeństwach występowało coś co nazywaliśmy ‘rytuałem przejścia’. Było to specjalne wydarzenie w życiu młodych chłopców dzięki któremu można było uznać ich za dorosłych mężczyzn. W dzisiejszym świecie nie posiadamy jednak już tego typu wydarzeń. W momencie osiągnięcia przez chłopca wieku pełnoletności, otrzymuje on dowód i staje się pełnoprawnym dorosłym. Jednak jak łatwo można zauważyć, niewielu spośród dzisiejszych osiemnastolatków może uznać się za pełnowartościowych mężczyzn. Badania wskazują że obecnie mentalny wiek dochodzenia do dorosłości wynosi 25 lat. W jaki sposób więc jesteśmy w stanie wykorzystać rytuał przejścia żeby stać się bardziej męskimi facetami skoro takie wydarzenie już nie istnieje w naszej kulturze? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy że sami podejmiemy się wyzwania, które można byłoby uznać za wejście w dorosłość. Powinno być to coś co sprawi że będziemy czuli dumę na myśl o tym że udało nam się owo zadanie wykonać. Osiągnięcie wysokiego miejsca w zawodach lub samotna podróż pełna wyzwań to coś co na pewno można uznać za odpowiedni sukces do wypełnienia tego zadania. Ważne jest to żebyśmy sami odczuwali że zrobiliśmy coś naprawdę niesamowitego.

 

5. Bądź przywódcą swojego otoczenia

 

Mężczyzna powinien być władcą swojego otoczenia. Jeżeli chcesz być uznawany za męskiego faceta to powinieneś być liderem. Nie oznacza to oczywiście że od razu musisz kandydować na prezydenta. Oznacza to że powinieneś przewodzić osobami w twoim otoczeniu. To ty powinieneś być inicjatorem wszelkich pomysłów które dzieją się dookoła ciebie. Nie oznacza to jednak że masz wydawać rozkazy i polecenia. Wręcz przeciwnie. Bycie przywódcą oznacza że ludzie sami będą chętnie korzystać z twoich porad. Bycie przywódcą oznacza jednak także odpowiedzialność za losy osób które są tobie podległe. Powinieneś starać się żeby osoby z twojego otoczenia osiągały najlepsze rezultaty w dziedzinach na których im zależy. Przywódca musi być pewny siebie i z całą stanowczością oraz oddaniem dążyć do realizacji założonych celów.

 

6. Konkuruj z innymi

 

Walka to nieodzowna część bycia mężczyzną. Podziwiamy tych którzy są najlepsi w swoich dziedzinach. Niezależnie od tego czy mówimy tutaj o dyscyplinach sportowych, biznesie czy sferze miłosnej. Zawsze czujemy respekt do osób które osiągają najwyższe wyniki w każdej z tych dziedzin. Dlatego jeżeli chcemy być pełnowartościowymi facetami to powinniśmy zawsze podejmować wyzwanie i konkurować z innymi w byciu najlepszym. Jednym z najgorszych przekonań które rujnuje naszą samoocenę oraz to w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych jest postawa że nasze działania robimy tylko dla siebie. Wmawianie sobie że chodzimy na siłownie lub treningi po to żeby podobać się samemu sobie a nie tym na których nam zależy sprawia że nie wymagamy od siebie dostatecznie wiele. Jeżeli chodzisz na siłownie to po to żeby podnosić większe ciężary od innych. Jeżeli biegamy to robimy to po to żeby być szybszymi od innych. Jeżeli pracujemy to nasza praca jest o krok lepsza od pracy innych. Tego typu przykładów można wymieniać w nieskończoność. Pamiętaj że wszystko co robisz, robisz właśnie po to żeby wygrać z innymi. Natomiast jeżeli porównujesz swoje aktualne wyniki to powinieneś porównywać je jedynie do siebie samego z przeszłości.

 

7. Naucz się mówić prawdę

 

Żyjemy w zakłamanym świecie pełnym kłamców. Dzisiaj już nawet ciężko jest nam odróżnić co jest prawdą a co jest kłamstwem. Niezależnie od naszych motywów, kłamstwo jest przejawem słabości. Jeżeli chcemy zasługiwać na miano mężczyzny to nie powinniśmy stosować tego typu tanich sztuczek. Jeżeli jest coś co nam nie odpowiada to nie powinniśmy zasłaniać się kłamstwem tylko powiedzieć wprost co myślimy. Oczywiście tego typu postawa nie należy do najłatwiejszych. Czasami łatwiej byłoby po prostu skłamać i podarować sobie zbędnego cierpienia lub nieprzyjemności. Ale jeżeli nie będziesz podejmował działania ze względu na to że obawiasz się nieprzyjemności to jest to jedynie oznaka słabej woli. Prawdziwy mężczyzna mówi to co uważa za słuszne, niezależnie od tego jaka reakcja nastąpi po jego słowach. Nie oznacza to jednak że powinniśmy używać naszych słów do obrażania innych i obniżania czyjejś wartości. Przykładowo jeżeli widzimy że bliska nam osoba popełnia złe decyzje, niszcząc siebie lub innych to nie bójmy się powiedzieć otwarcie o problemie, który dostrzegliśmy.

 

8. Zajmij się swoimi potrzebami a nie potrzebami innych

 

Wolontariat oraz pomaganie innym z pewnością należy do tych pięknych momentów które sprawiają że wraca nam wiara w ludzkość. Jednak warto zauważyć że niesienie pomocy innym zamiast poświęcić się naprawie swojego życia nie jest dobrym pomysłem. Zaczęliśmy dosyć górnolotnie ale warto zwrócić uwagę czy nie dajemy się wykorzystywać również w tej mniejszej skali. Sprawdźmy czy osoby które nazywamy swoimi przyjaciółmi nie wykorzystują za bardzo naszego dobrego serca i chęci niesienia pomocy. Mówiąc prościej, zastanówmy się czy nie jesteśmy wykorzystywani. Bycie facetem oczywiście oznacza pomoc innym oraz sprawianie że nasze otoczenia staje się lepszym miejscem do życia ale na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać samych siebie. Znacznie łatwiej będzie nam pomagać innym jeżeli będziemy mieli szczęśliwe i poukładane życie. Budowanie biznesu i generowanie dużego majątku sprawi że znacznie lepiej przysłużyć się działalnością charytatywnym poprzez nasz wkład finansowy niż jak byśmy poświęcali nasz czas przy chodzeniu z puszką do datków. Jeżeli chcemy pomóc komuś kto ma problemy natury mentalnej to zrobimy to o wiele efektywniej, jeżeli najpierw sami uporamy się ze swoimi demonami.

 

9. Patrz innym w oczy

 

Oczy to podobno zwierciadło duszy. Trzeba przyznać że jest w tym sporo prawdy. Poprzez spojrzenie danej osoby jesteśmy w stanie odczytać nastrój oraz sytuację w której dana osoba się znajduje. Jednak w tym kontekście chcielibyśmy zaznaczyć coś innego. Większość z nas traktuje nasze oczy jako środek nas samych. Jeżeli ktoś patrzy się nam w oczy to zachowujemy się zdecydowanie inaczej. Dlatego właśnie jako faceci powinniśmy zawsze utrzymywać kontakt wzrokowy podczas rozmowy z innymi. Patrząc komuś w oczy, podświadomie mówimy tej osobie że nie czujemy się zagrożeni. Jeżeli uciekamy wzrokiem to jest to jawny przejaw słabości. Oczywiście warto mieć w tym pewien umiar. Jeżeli będziemy maniakalnie patrzyć się w oczy nieznanej nam osoby to możemy być uznani za wariatów lub osoby niebezpieczne. W trakcie rozmowy nasz wzrok powinien w 70% spoczywać na oczach osoby z którą prowadzimy rozmowę. Jednak raz na jakiś czas powinniśmy odwrócić wzrok i popatrzyć w innym kierunku tak żeby dać naszemu rozmówcy nieco miejsca.

 

10. Mów głośniej

 

Nieśmiałe osoby z zaburzoną samooceną mają często problem żeby przebić się w trakcie rozmowy. Głównym powodem takiej sytuacji jest to że w sytuacjach nerwowych często mówimy znacznie szybciej i ciszej niż zazwyczaj. Jeżeli chcemy być traktowani poważnie to zawsze powinniśmy mówić nieco głośniej i wolniej. Nie musimy od razu krzyczeć na ludzi dookoła. Chodzi o to że powinniśmy pokazać że nie obawiamy się wyjścia przed szereg i zaistnienia w rozmowie. Powinniśmy czuć się pewnie z naszym głosem oraz głoszonymi przez nas poglądami. Jeżeli nasz przekaz nie dociera do szerszego grona odbiorców to ciężko będzie nam zbudować respekt wobec naszej osoby. A jest to wręcz niezbędne jeżeli chcemy być uznawani za naprawdę męskich facetów.

 

11. Rozluźnij się

 

Bardzo często w sytuacjach stresowych, w których nie czujemy się zbyt pewnie mamy tendencje do napisania różnych mięśni w naszym ciele. Nasza twarz zaczyna się przez to zmieniać, nasza postawa jest znacznie bardziej sztywna. Zmienia się nasz ton oraz to w jaki sposób oddychamy. Wszystko to sprawia że wypadamy jako osoby niepewne i mające problem w poradzeniu sobie w danej sytuacji. Dlatego co jakiś czas powinniśmy sprawdzać czy nie jesteśmy nazbyt spięci. Zacznijmy wolno i głęboko oddychać. Postarajmy się zająć wygodną nam pozycje w której nie będziemy czuli się spięci. Dzięki lepszej postawie oraz aurze spokoju, będziemy postrzegani jako osoby bardziej pewne siebie a co za tym idzie bardziej męskie.

 

Podsumowując, mamy naprawdę sporo rzeczy, które definiują to czy jesteśmy postrzegani przez swoje otoczenie za wartościowych i męskich facetów. Stosowanie wymienionych wyżej punktów w swoim codziennym życiu sprawi że wyrobimy sobie nawyki, które charakteryzują męskość w naszym społeczeństwie. Wymaga to jedynie pewnej wprawy i czasu, poświęconego na poprawę naszych słabości. Mamy nadzieję że lektura tego artykułu dostarczy wam niezbędnej wiedzy do tego jak sprawić że będziecie postrzegani jako osoby bardziej męskie w waszym towarzystwie. Do usłyszenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda