hamburger icon
close menu icon

10 sposobów na bycie bogatym

Każdy z nas marzy o tym żeby być bogatym. Jeżeli myślimy o ludziach sukcesu to zawsze widzimy kogoś kto ma więcej pieniędzy niż potrzebuje. W marzeniach widzimy samych siebie wylegujący się na rajskich plażach i biorących z życia to co najlepsze. Jedna rzeczywistość pokazuje, że chociaż każdy marzy o bogactwie to jednak stosunkowo niewielka ilość osób faktycznie do tego bogactwa dochodzi. W niniejszym artykule zbierzemy kilka porad zaciągniętych bezpośrednio od ludzi którzy własnymi siłami osiągneli ogromny majątek. Mamy nadzieję, że porady zamieszczone w tym artykule pozwolą wam w przyszłości zbudować wasze własne bogactwo. 

 

1. Przygotuj się na długie godziny ciężkiej pracy

 

Podstawową rzeczą której większość ludzi nie dostrzega u osób bogatych jest ich pracowitość. Niestety bardzo często myśląc o właścicielach wielkich firm widzimy osoby w drogich garniturach które tylko siedzą za swoimi wielkimi mahoniowymi biurkami i niewiele tak naprawdę robią. Rzeczywistość jest zazwyczaj całkowicie odwrotna. Chociaż ludzie bogaci zazwyczaj sami nie pracują na produkcji to ciąży na nich jednak ogromna odpowiedzialność związana nie tylko z nimi samymi ale również z każdym ich pracownikiem. Decyzje jakie podejmują na co dzień mają odzwierciedlenie w poziomie życia tysięcy innych osób. Przekłada się to bezpośrednio na to że osoby zarządzające wielkimi firmami i korporacjami praktycznie mieszkają w siedzibie danej firmy. Niestety taka jest prawda. Jeżeli chcemy dojść do bogactwa to musimy się nastawić na ogrom ciężkiej i wyczerpującej pracy. Jako osoby decyzyjne nasz dzień nie kończy się po opuszczeniu firmy. Zawsze musimy być gotowi na nieprzewidziane wydarzenia na które musimy natychmiast zareagować. Bycie człowiekiem sukcesu wiąże się nierozerwalnie z tym że musimy pracować więcej i lepiej od innych. W ten sposób jesteśmy właśnie w stanie wybić się przed szereg.

 

2. Nie rzucaj od razu pracy na etacie

 

Jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat było powiedzenie że aby osiągnąć sukces powinniśmy rzucić naszą dotychczasową pracę na etacie i założyć własny biznes. Chociaż prowadzenie własnego biznesu jest oczywiście dobrym krokiem na drodze do sukcesu to jednak zbyt lekkomyślne podejście do stanu naszego zatrudnienia oraz naszych finansów może okazać się katastrofalne w skutkach. Historia pokazuje że ogromna ilość ludzi natchniona chwilowym szałem na przedsiębiorczość składa wypowiedzenie z pracy tylko po to żeby po kilku miesiącach wrócić do niej z nadszarpniętymi nerwami oraz portfelem. Badania pokazują jasno że większość pierwszych biznesów upada w ciągu pierwszego roku. Dlatego nie powinniśmy kłaść na szali całego naszego dotychczasowego życia tylko po to żeby bez opamiętania rzucić się w krwiożerczy świat biznesu. Postarajmy się zatem żeby proces przechodzenia na własną działalność odbywał się w sposób możliwie najbardziej płynny. Zacznijmy od dodatkowej pracy po godzinach i stale sprawdzajmy czy nasze poczynania przynoszą jakiekolwiek skutki. Jeżeli zauważymy faktycznie jest zapotrzebowanie na nasze produkty lub usługi to wtedy dopiero możemy z czystym sumieniem odejść z pracy na etacie i w pełni zająć się prowadzeniem własnej działalności.

 

3. Zdobądź doświadczenie w swojej branży

 

Problemem wielu młodych osób jest to że chciałaby mieć wszystko od razu. Żyjemy w społeczeństwie gdzie mamy szybki dostęp do wszystkich potrzeb i usług. Możemy w łatwy sposób zamówić sobie jedzenie przez internet bez wychodzenia z domu. Tego typu przyzwyczajenia prowadzą do tego że szybko stajemy się niecierpliwi. Jednak dochodzenie do bogactwa to długi i żmudny proces trwający często wiele lat. Jeżeli chcemy sprzedawać produkt lub usługę to musimy najpierw stać się ekspertami w danym zakresie. Ciężko będzie nam przekonać klienta do naszej usługi w momencie gdy nasza wiedza oraz doświadczenie jest znikome. Dlatego na początku naszej drogi powinniśmy skupić się na skumulowaniu jak największej wiedzy oraz doświadczenia. Będzie to wymagało od nas większej ilości pracy oraz projektów dzięki którym będziemy się kształcić. W pewnym momencie osiągniemy punkt w którym będziemy na tyle pewni naszej pracy że zdobycie klientów będzie jedynie formalnością.

 

4. Naucz się generować wartość

 

Niezależnie od tego jak bardzo kochamy to co robimy i jak świetni w tym jesteśmy, jeżeli nie ma klientów na nasze usługi to nasza działalność nie będzie generować przychodów. Kluczem do biznesu jest stworzenie wartości której pragną klienci. Jeżeli nasi potencjalni klienci mają jakąś potrzebę to naszym obowiązkiem jest stworzyć taki produkt lub usługę która tą potrzebę wypełni. Najlepszym sposobem na znalezienie naszej niszy jest właśnie rozglądanie się za potrzebami. Jeżeli jesteśmy w stanie wyprodukować odpowiednią wartość to będziemy w stanie zarabiać więcej i w konsekwencji będziemy w stanie zbudować majątek. 

 

5. Pozbądź się swoich zadłużeń

 

Wszelkie raty, pożyczki, abonamenty i kredyty, które są nam bardzo chętnie wciskane na każdym kroku są niczym więcej niż pętlą którą sami sobie zaciskamy na szyji. Zastanówmy się przez chwile ile z naszych pieniędzy przeznaczamy na tego typu wydatki. W krytycznych sytuacjach może się okazać że tak naprawdę pracujemy tylko po to żeby spłacić nasze zadłużenia. Stajemy się niczym więcej jak współczesnymi niewolnikami. Nasze społeczeństwo niestety nauczyło się że może mieć wszystko nawet jeżeli akurat ich na to nie stać. Wystarczy przecież tylko podpisać umowę na mini ratkę lub inną pożyczkę. Banki i firmy celowo zmiękczają wydźwięk tych słów. Dzięki takiemu podejściu nie czujemy że jesteśmy dłużnikami. Nie czujemy że jesteśmy winni komuś pieniądze. Przez co buduje się naszą umiejętność do zadłużania. Zaczynamy więc kupować rzeczy których nie potrzebujemy żeby zadowolić ludzi których nie lubimy. To błędne koło prowadzi do tego że pieniądze które moglibyśmy śmiało zainwestować w naszą przyszłość wydajemy na rzeczy dotychczasowe o których nie będziemy nawet pamiętać za jakiś czas. Jeżeli chcemy zbudować bogactwo to jednym z pierwszych kroków powinno być wyłamanie się z tej nieprzerwanej karuzeli konsumpcji. 

 

6. Zbuduj poduszkę finansową a resztę inwestuj

 

Jeżeli chcemy być ludźmi wolnymi to potrzebujemy do tego pieniędzy. Dlatego powinniśmy właśnie zbudować naszą poduszkę finansową. Jest to nic innego jak odpowiednie zabezpieczenie swoich wydatków. Jeżeli uznajemy że na spokojne życie potrzebujemy określonej ilości pieniędzy to musimy tą wartość pomnożyć przez taką liczbę miesięcy którą uznamy za bezpieczną. Ta wartość nie powinna być mniejsza niż sześć miesięcy, w ten sposób nawet jeżeli spadnie na nas coś nieoczekiwanego to zawsze będziemy mieli zabezpieczone odpowiednie fundusze na przeżycie. Dzięki temu będziemy posiadali odpowiedni komfort psychiczny a nasze działania nie będą impulsywne. Jeżeli uda nam się już uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy to nie oznacza to że resztę powinniśmy wydawać jedynie na przyjemności. Zacznijmy inwestować. Niezależnie od tego czy chcemy inwestować w siebie, naszą firmę czy akcje itp. Zawsze powinniśmy prowadzić do sytuacji w której nasze pieniądze będą zarabiały. W taki sposób będziemy w stanie niskim nakładem pracy wygenerować dodatkową wartość finansową.

 

7. Ogranicz swoje wydatki

 

Niezależnie od tego czy zarabiamy 2000 czy 20000 to zawsze możemy doprowadzić do sytuacji w której będzie nam brakować pieniędzy do następnej wypłaty. Jest to niesamowicie interesujący fenomen w którym w sytuacji zwiększania się naszych zarobków jednocześnie zwiększają się nasze codzienne wydatki. Jest to groźne zjawisko, szczególnie w momencie w którym utracimy część lub całość naszej możliwości zarobkowania. Dlatego właśnie zawsze powinniśmy dążyć do minimalizowania naszych codziennych kosztów. Nie oznacza to jednak że musimy oszczędzać każdą złotówkę. Zastanówmy się po prostu na co tak naprawdę wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze. Pamiętajmy że każda zarobiona złotówka to kolejne godziny męczącej pracy którą moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. Starajmy się stale balansować pomiędzy naszymi wydatkami a jakością naszego życia. Zawsze wydawajmy mniej niż zarabiamy a nadwyżki inwestujmy w ciągłe zwiększanie naszych możliwości zarobkowych.

 

8. Stale rozwijaj swoją wiedzę 

 

Badania pokazują że zdecydowana większość osób majętnych czyta książki które stale rozwijają ich zasób wiedzy. Jest to zdecydowanie jedna z łatwiejszych do wykonania porad. Chociaż przeczytanie książki z zakresu rozwoju osobistego samo w sobie nie uczyni z nas osób majętnych to ciągłe dostarczanie tego typu informacji do naszego mózgu z czasem sprawi że zaczniemy myśleć w zupełnie innych kategoriach. Poznamy także wiele sytuacji w których sami moglibyśmy się w przyszłości znaleźć i dzięki wiedzy wyciągniętej z książek będziemy w stanie w łatwy sposób poradzić sobie z przyszłymi problemami. Bo przecież każdy z nas wie że lepiej jest się uczyć na błędach innych niż na swoich. Chociaż ewaluacja własnych błędów jest również kluczowa.

 

9. Nastaw się na zarabianie pieniędzy

 

Osoby majętne stale myślą o pieniądzach. Zastanów się ile tak naprawdę czasu w ciągu swojego dnia poświęcasz na to w jaki sposób zarabiać więcej. W większości przypadków okaże się że poza marzeniami o byciu bogatym nie poświęcamy zbyt wiele czasu na to żeby pomyśleć w jaki sposób do tego dojść. Jest to poważny błąd, który powinniśmy natychmiast skorygować. Ustalmy sobie odpowiednie ramy czasowe podczas naszego dnia w którym będziemy poświęcać swoją uwagę zarabianiu pieniędzy. Stale zapisujmy swoje pomysły nawet jeżeli w danej chwili wydają nam się one bezsensowne. Zbudujmy w sobie nawyk myślenia o pieniądzach. W ten sposób będziemy w stanie przejść do działania i realizacji naszego planu.

 

10. Buduj nowe źródła dochodu

 

Częstym powiedzeniem ludzi sukcesu jest to żeby nie wrzucać wszystkich jajek do jednego koszyka. Jest to szczególnie ważne w momencie budowania naszego majątku. Jeżeli ograniczamy się jedynie do jednego źródła przychodu to stajemy się niejako zależni od tego właśnie źródła. Zastanówmy się w takim razie co by się z nami stało w przypadku utracenia tego jedynego źródła utrzymania. Taka sytuacja wydaje się niezwykle niebezpieczna. Dlatego naszym priorytetem powinno być stałe rozszerzanie naszych źródeł dochodu. Starajmy się rozwijać w różnych kierunkach. W ten sposób nawet jeżeli z powodów od nas niezależnych stracimy jedno z naszych źródeł to nie wpłynie to na nas jakoś szczególnie.

 

Podsumowując, droga do budowania bogactwa jest długa i wyboista. Czeka nas ogrom stresu oraz pracy. Jednak pamiętajmy że cel do którego dążymy jest wystarczającą zapłatą za nasze trudy. Jako że sami jesteśmy kowalami własnego losu to też sami jesteśmy odpowiedzialni za to jaka będzie nasza przyszłość. Dlatego właśnie już dziś warto zakasać rękawy i zabrać się do roboty. Powodzenia!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda