hamburger icon
close menu icon

10 porad jak znaleźć życiowego partnera

Miłość oraz związek i bliska relacja z tą najbliższą osobą jest dla nas wszystkich niesamowitym natchnieniem i ogromnym motywatorem do działania. Mówi się nawet że siła miłości jest w stanie przenosić góry. Chociaż jest to zapewne zbyt górnolotne określenie to jednak nie można zaprzeczyć że miłość oraz bliskie relacje z innymi odgrywają w naszym życiu niesamowicie wielką rolę. Bardzo często poznanie tej właściwej osoby zajmuje nam sporo czasu oraz smutnych chwil, w których na własnych barkach przekonujemy się jak bardzo miłość do niewłaściwej osoby może nas uderzyć. Jednak mimo wszystko staramy się znaleźć kogoś z kim będziemy czuli się bezpiecznie. Kogoś z kim będziemy w stanie rozwijać nasze pasje oraz zainteresowania. Kto będzie dla nas oparciem w trudnych chwilach w których ciężko nam będzie poradzić sobie w pojedynkę. W niniejszym artykule zamieściliśmy nieco porad w jaki sposób możecie zwiększyć swoją efektywność podczas poszukiwań odpowiedniej dla was osoby oraz w jaki sposób można budować zdrowe relacje, które przetrwają całe lata. Zapraszamy do lektury.

 

1. Szukaj aktywnie ale bez przesady

 

Każdy z nas chociaż raz przeżywał w naszej wyobraźni scenę w której w romantycznym blasku gwiazd wpadamy na kogoś kto okazuje się być nam przeznaczony. Chociaż często widzimy tego typu sceny w oglądanych filmach romantycznych to jednak rzeczywistość szybko weryfikuje nasze marzenia. W rzeczywistości prawdopodobieństwo że w magiczny sposób poznamy kogoś w kim zakochamy się od pierwszego wejrzenia jest praktycznie równa zeru. Jeżeli czekamy aż nasza miłość spadnie nam z nieba to niestety może się okazać że będziemy czekać całe nasze życie. Jeżeli chcemy spotkać kogoś z kim uda nam się w przyszłości zbudować związek to musimy aktywnie uczestniczyć w poszukiwaniach. Tylko w taki sposób mamy jakiekolwiek szanse na poznanie kogoś bliskiego. Należy jednak pamiętać, że budowanie związku nie powinno stanowić dla nas głównego celu w życiu. Zbyt często zdarza się że osoby, które przez lata nie otrzymały miłości od drugiej osoby stają się niesamowicie wręcz maniakalne. Sprawia to że w oczach partnera jesteśmy osobami które zgodzą się na kogokolwiek, byle by tylko kogoś mieć. Takie zachowanie jest uznawane przez większość ludzi za odpychające i z całą pewnością powinniśmy się tego wystrzegać.

 

2. Zadbaj przede wszystkim o siebie

 

Jeżeli chcemy mieć wymarzonego partnera niczym z bajki to sami powinniśmy reprezentować co najmniej podobny poziom. Chociaż każdy z nas chciałby mieć swojego księcia lub swoją księżniczkę to jednak zapominamy że tego typu osoby również szukają kogoś kto jest równie wysoko w hierarchii randkowania co oni sami. Dlatego jeżeli chcemy mieć wartościowego partnera lub partnerkę to przede wszystkim zadbajmy o siebie samych. W pierwszej kolejności zadbajmy o nasz wygląd. Chociaż wiele się mówi o tym że ważne jest to co mamy w sercu a nie to jak wyglądamy to jednak rzeczywistość pokazuje że oceniamy innych przede wszystkim po wyglądzie. Ładni i zadbani ludzie mają po prostu w życiu łatwiej. Dlatego postarajmy się żeby ten aspekt naszej osoby był na jak najwyższym poziomie. Zacznijmy treningi w domu lub na siłowni. Postarajmy się o fryzurę, która będzie pasowała do naszej głowy oraz typu włosów. Zadbajmy o to żeby nasz ubiór był dobrze do siebie dopasowany. Pamiętajmy żeby zawsze dbać o higienę osobistą. Dzięki temu z czasem zauważymy że ludzie w naszym otoczeniu traktują nas lepiej. Sprawi to też że będziemy osobami bardziej atrakcyjnymi w oczach naszej przyszłej miłości.

 

3. Wyjdź do ludzi

 

Jeżeli jesteś domowym kretem który nie wychyla nosa poza swoje mieszkanie to nie dziw się że trudno Ci jest znaleźć kogoś bliskiego. Nawet jeżeli jesteśmy osobami które jak najbardziej zasługują na bycie w związku to na nic to się zda jeżeli nie pokażemy się światu. Pamiętajmy że większość związków tworzy się niejako poprzez polecenie wśród osób z naszego otoczenia. Jeżeli w twoim towarzystwie nie ma zbyt wielu osób, które mogłyby być potencjalnie zainteresowane byciem w związku z tobą to ciężko Ci będzie znaleźć odpowiednią osobę. Dlatego właśnie powinniśmy stale poszerzać swoją sieć kontaktów. Zacznijmy chodzić na imprezy oraz spotkania towarzyskie. Zacznijmy uczestniczyć w atrakcjach które dzieją się w naszej okolicy. Jeżeli nikt nas nie zaprasza na tego typu wydarzenia to może sami powinniśmy zostać inicjatorami takich wyjść. Może się okazać że wielu spośród naszych znajomych ma podobne problemy do nas i bardzo chętnie wyjdą gdzieś się zabawić jeżeli tylko damy im taką możliwość. Pamiętajmy również że w ten sposób stajemy się bardziej otwarci do ludzi przez co rośnie nasza wartość na rynku matrymonialnym. 

 

4. Zacznij ciekawie spędzać czas

 

Nie ma to jak wrócić z pracy, zasiąść wygodnie przed telewizorem lub komputerem a następnie położyć się do spania żeby rano ponownie wstać do pracy. Jeżeli tego typu schemat brzmi dla Ciebie znajomo to niestety ale marnujesz sporą część swojego życia. Zbyt wiele osób zamyka się w schemacie praca - dom - praca - dom. Byle do weekendu i jakoś to będzie. Takie życie na dłuższą metę nie wróży nic dobrego. Dlatego powinniśmy wyrwać się z tej niszczącej nas wewnętrznie rutyny i zrobić coś ciekawego w swoim życiu. Musimy pamiętać że życie mamy tylko jedno i nigdy nie mamy pewności ile tak naprawdę nam go zostało, dlatego warto brać z niego jak najwięcej. Rozejrzyjmy się za aktywnościami, które zajmą nam czas. W naszej okolicy znajdziemy zapewne masę najróżniejszych klubów oraz grup zrzeszających ludzi mających najróżniejsze zainteresowania. Poszukajmy w tym czegoś co nas zaciekawi. Próbujmy nowych rzeczy a prawdopodobnie odkryjemy coś co okaże się naszą pasją. W ten sposób zaczniemy spotykać ludzi z podobnymi zainteresowaniami co nasze i kto wie, może akurat w tym miejscu poznamy kogoś z kim spędzimy nasze życie. Wspólne zainteresowania to wspaniały magnes utrzymujący związek. Jeżeli wspólnie robimy coś co kochamy to znacznie łatwiej będzie nam odnaleźć wspólny język co jest fundamentem relacji międzyludzkich.

 

5. Miej określone standardy i oczekiwania

 

Jeżeli nie mamy określonego typu osoby z którą chcemy spędzić resztę życia to ciężko będzie nam uświadomić sobie kogo tak naprawdę szukamy. Postaramy się wyszczególnić jakie aspekty fizyczne lub duchowe powinni mieć nasi przyszli wybrankowie. W ten sposób będziemy mogli szczególnie dobrze uzmysłowić sobie kto z naszego otoczenia spełnia nasze standardy. Pozwoli to także uniknąć niepotrzebnych pomyłek i rozczarowań. Jeżeli wybieramy swojego partnera nie mając jednocześnie żadnych oczekiwań to może się okazać że spędziliśmy połowę swojego życia z osobą której tak naprawdę nie kochamy. W najgorszych przypadkach może się okazać że dusimy się w związku co prowadzi do tragedi i wieloletniego cierpienia. Zawsze powinniśmy kwalifikować potencjalnych kandydatów do bliższych relacji. Oczywiście pamiętajmy żeby nasze oczekiwania były realne, powinniśmy pamiętać że nikt z nas nie jest idealny i jeżeli odpuszczamy relacje z powodu tego że dana osoba nie pasuje kropka w kropke do naszych marzeń to popełniamy w ten sposób poważny błąd. Zawsze starajmy się dać sobie nieco czasu do namysłu.

 

6. Spróbuj się dobrze bawić

 

Randkowanie i szukanie partnera życiowego powinno być niczym przygoda w nieznane. Spotkania z drugą osobą powinny być powodem do radości a nie skrępowania. Pamiętajmy że spotykamy się ze sobą nie po to żeby przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną ale po to żeby spędzić wspólnie miło czas oraz poznać swoje zalety ale także i wady. Nigdy nie poiwnniśmy iśc na randki z negatywnym nastawienie. Tego typu podejście sprawia, że ciężko nam się rozluźnić co w rezultacie będzie stresujące nie tylko dla nas samych ale także dla tej drugiej osoby. Dajmy się poznać od tej najlepszej strony. Nie powinniśmy oczywiście być sztuczni w tym co robimy ale postarajmy się aby każdy z nas wrócił ze spotkania z uśmiechem na twarzy. 

 

7. Zainteresuj się partnerem lub partnerką 

 

Jako ludzie jesteśmy zbyt egocentryczni. Zwróćmy uwagę jak często w rozmowie mówimy zwroty typu “ja”. Jeżeli w każdej rozmowie zachłannie skupić uwagę wszystkich dookoła tylko na sobie to może się okazać że jesteśmy okropnymi towarzyszami do dialogu. Wszyscy lubimy jak ktoś jest zainteresowani naszą osobą. Dlatego powinniśmy to wykorzystać. Postarajmy się zaciekawić naszym rozmówcą. Jeżeli poruszony zostaje jakiś temat z życia drugiej osoby to postarajmy się zawsze dopytać o szczegóły. Jednocześnie pamiętajmy że nasza rozmowa nie powinna przypominać wojskowego lub policyjnego przesłuchania. Zamiast stosować bezpośrednie pytania, powinniśmy wykorzystywać stwierdzenia które rozwijają dany temat. Możemy powiedzieć jakie jest nasze zdanie na dany temat ale nie zabierajmy jednocześnie naszemu rozmówcy jego czasu antenowego. Mówi się nawet że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Wiele osób ma problem z tym że nigdy nie mogą znaleźć odpowiedniego słuchacza. Dzięki temu że pokażemy swoją empatię oraz zrozumienie dla potrzeb naszego rozmówcy będziemy widziani jako przyjemne osoby do towarzystwa.

 

8. Daj sobie czas na rozwój relacji

 

Wielokrotnie na łamach naszych artykułów pojawia się stwierdzenie że nie od razu Kraków (lub też Rzym) zbudowano. Nasze społeczeństwo żyje w wiecznym pośpiechu i coraz częściej chcemy mieć wszystko dostępne natychmiast. Takie podejście nie sprawdza się podczas budowania relacji międzyludzkich. Jeżeli chcemy faktycznie zbudować silny związek to musimy dać sobie czas oraz miejsce w której ta relacja może dojrzewać. Jeżeli jesteśmy dopiero na początku znajomości to nie używajmy wielkich słów o miłości, ponieważ takie słowa będą wydawać się niezwykle puste, gdyż nie mieliśmy jeszcze dostatecznie wiele czasu żeby ta miłość mogła rozpocząć. Dobrze jest stosować tutaj metodę małych kroczków. Zacznijmy od zwykłej rozmowy, może kilku beztroskich spotkań w gronie przyjaciół. Dopiero później zacznijmy od tej pierwszej randki. Jeżeli będziemy czuli się dobrze w swoim towarzystwie to weźmy udział w kolejnych. Niech wszystko dzieje się swoim rytmem. Nie można kogoś zmusić do miłości ale można sprawić że ktoś się w nas zakocha. Jeżeli po pierwszej randce nastawiamy się od razu na wielką miłość to możemy się mocno zranić. Pamiętajmy że z początku każdy z nas wykorzystuje najlepszą wersję siebie. Dopiero z czasem, gdy zaczynamy się do siebie przyzwyczajać wychodzą na wierzch wszelkie nasze wady i brudy. Warto przygotować się na ten moment nie oddając wcześniej całego naszego serca tej jednej osobie.

 

9. Zainteresuj się portalami randkowymi

 

W dzisiejszym zabieganym świecie często nie mamy czasu na randkowanie oraz poznawanie nowych osób w sposób jaki robili to nasi rodzice lub też dziadkowie. Na wprost potrzebie wychodzi nowoczesna technologia dzięki której jesteśmy w stanie za pomocą przeciągnięcia palcem wskazać osoby którymi jesteśmy zainteresowani. Portale randkowe którym przybywa ostatnimi laty z pewnością stanowią ogromną bazę potencjalnych kandydatów na bliższe relacje. W sieci istnieje rzesza grup ludzi szukających kogoś do związku. W tym przypadku mamy o tyle ułatwioną sytuację, że każdy kto się tam znajduje szuka kogoś do takiej lub innej relacji. Jednak z doświadczenia wiemy że choć łatwo jest tam znaleźć kogoś kto chętnie się z nami spotka to jednak długotrwałe relacje oraz zaangażowanie wykraczające poza kilka rozmów jest tam towarem deficytowym. Tworzy to niejako patologiczne podejście do związków oraz relacji międzyludzkich w których możemy w bardzo łatwy sposób wymienić dotychczasowego rozmówcę na kogoś innego. Dlatego tego typu metodę polecamy głównie dla osób cierpliwych które są już obyte ze społecznościami internetowymi.

 

10. Pamiętaj że ta jedyna miłość to mit

 

Dwoje zakochanych ludzi odnajduje się w gąszczu spraw i przeciwności żeby na koniec żyć już razem długo i szczęśliwie. Piękna wizja jednak życie pokazuje że jest to nic więcej jak zwykła bajka. Chociaż oczywiście powinniśmy szukać swojej miłości, kogoś z kim będziemy chcieli spędzić resztę naszego życia to nie powinniśmy od razu zakładać że każda osoba z którą stworzymy relacje okaże się tą jedyną. Ludzie od zawsze rozchodzą się i znajdują nowe relacje. Chociaż zwiększająca się z roku na rok liczba rozwodów nie napawa optymizmem to pamiętajmy że życie mamy tylko jedno. Jeżeli czujemy się nieszczęśliwi w naszym obecnym związku a wszelkie próby naprawy naszych relacji spełzły na niczym to nie ma co sztucznie podtrzymywać takiej sztucznej miłości. W tego typu rozstanie się jest najlepszą opcją. Pamiętajmy że nie oznacza to że nasz świat właśnie się zakończył, może się bowiem okazać że doświadczenia jakie wyciągnęliśmy z naszych poprzednich relacji nauczyły nas czegoś co jesteśmy w stanie wykorzystać poznając kogoś nowego i dzięki temu nasza przyszła relacja będzie o wiele szczęśliwsza oraz trwalsza od poprzednich.

 

Podsumowując, tematyka relacji międzyludzkich a w szególności miłości to tak naprawdę temat rzeka. Od wieków opisujemy tę szczególną relację w opasłych książkach, piosenkach i wierszach a jednocześnie stale uczymy się o niej czegoś nowego. Budowanie trwałych i silnych relacji z innym człowiekiem nie należy do zadań łatwych. Wymaga to niemałego zaangażowania oraz czasu, który musimy włożyć w rozwijanie naszej miłości. Jednak możemy być pewni że wszelkie trudy które na co dzień ponosimy zwrócą nam się w przyszłości. Powodzenia na waszej drodze do miłości!

Fabryka CV - darmowy generator cv

Skorzystaj z generatora CV dzięki któremu w łatwy sposób można stworzyć idealne CV, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg interesujących wzorów CV! Ciągle także pracujemy nad nowymi projektami, tak aby zapewnić wam darmowe rozwiązania najwyższej jakości.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami. Zamieszczamy w nich wiedzę przydatną w procesie poszukiwania pracy i nie tylko!

Odwiedź nas również na naszych mediach społecznościowych! Linki do nich znajdziesz klikając w odpowiednie ikonki w nagłówku lub stopce strony.

Jeżeli zauważysz jakiś błąd lub masz jakąś sugestie związaną z działaniem strony, prosimy poinformuj nas o tym za pomocą czatu, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Darmowe wzory CV

Stale pracujemy nad nowymi wzorami cv, tak aby zwiększyć ich liczbę w naszym kreatorze oraz żeby dostosować je do waszych wymagań. Nasze wzory dostępne są w różnych językach. Jeżeli na liście wyboru języków brakuje tego, którego akurat potrzebujesz, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas za pomocą czatu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu. Postaramy się jak najszybciej dodać nowy język do listy.

Dzięki naszemu kreatorowi możesz pominąć te sekcje na wzorach cv, które są Ci w danym momencie zbędne. Przykładowo, jeżeli brakuje Ci doświadczenia lub też nie masz do uzupełnienia żadnych istotnych informacji w kwestii języków obcych to dzięki naszemu kreatorowi nie będziesz mieć już z tym problemów. Możesz w łatwy sposób wyłączyć niepotrzebne sekcje za pomocą przycisku na stronie danej kategorii, które uzupełniasz podczas wypełniania formularza naszego darmowego kreatora cv.

Dziękujemy Ci za skorzystanie z naszego darmowego generatora cv. Zespół FabrykaCV!

POLITYKA PRYWATNOSCI
ARTYKUŁY
COPYRIGHTS © FABRYKACV.COM.PL. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
KONTAKT@FABRYKACV.COM.PL
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda